четвер, 26 березня 2020 р.

26 квітня - Фіолетовий день (День хворих на єпілепсію)

     65 мільйонів людей у світі живуть з епілепсією.
     В Україні, за статистикою, понад сто тисяч людей живуть з таким діагнозом.
     Більшість з них не знає, коли і як у них трапиться напад. І саме ви будь-коли і будь-де можете стати його свідком. А тоді найважливішим стає те, чи зможете ви правильно і вчасно надати першу допомогу.
     26 березня у всьому світі - день поширення інформації про епілепсію або Фіолетовий день (PURPLE DAY for EPILEPSY)
     Сьогодні людей з усього світу просять носити фіолетовий одяг або аксесуари та ділитися інформацією щодо епілепсії щоб розвіяти міфи про хворобу і допомогти людям, які живуть з цим діагнозом.
     Автор ідеї — @Cassidy Megan з канадської провінції Нова Шотландія.
     У 2008 році Кессіді було всього 9 років, але на той момент вона встигла відчути глузування та відчуження з боку однолітків і дорослих, які нічого не знали про її захворювання і вважали, що у Кессіді проблеми з психікою.
     Завданням Кессіді було звернути увагу людей на проблему епілепсії, розвіяти міфи про це захворювання і показати людям, що страждають від епілептичних нападів , що вони не самотні. Ідею дівчини підтримала Асоціація епілепсії Нової Шотландії.
     Перша кампанія по інформуванню пройшла 26 березня 2008 року. У 2009 році Фіолетовий день вперше відзначали в США за підтримки Фонду Аніти Кауфманн: в акції 2009 взяли участь більше 100 тисяч студентів, 95 організацій і 116 політиків. З кожним роком кількість учасників у різних країнах зростала.
     "Епілепсія - це частина вас, але вона не визначає вас”, - впевнена Кессіді.
Важливі факти:
1. Епілепсія є одним з поширених хронічних неврологічних захворювань, яке характеризується нападами судом (але не завжди). Вони можуть проходити зовсім непомітно, а можуть тривати кілька хвилин: людина непритомніє, у неї конвульсії, можуть виникати проблеми з диханням. Зазвичай напад триває до 3-5 хвилин і минає самостійно.
2. Епілепсію не можна повністю вилікувати, однак правильно підібране лікування дозволяє хворим протягом багатьох років жити без приступів.
3. Людина з епілепсією не заразна, не є небезпечна і її не потрібно боятися. Хвороба може не заважає жити повноцінним життям.
4. Епілепсія може проявитися у будь-якої людини в будь-якому віці і не обов'язково у вигляді нападів з судомами, як прийнято вважати.
5. Причини виникнення епілепсії різні: генетика, метаболічні або структурні порушення в головному мозку, як вроджені, так і надбані. Іноді факторів кілька. Тому підхід до лікування і прогноз на майбутнє цілком залежать від конкретної форми епілепсії і від безлічі індивідуальних чинників
    Ділимося пам'яткою, яка допоможе впізнати напад епілепсії та першими кроками допомоги при нападі.
    Бережіть себе, друзі. Та пам'ятайте про те, що під час нападу людина не зможе проковтнути свій язик, а ложку чи будь-які інші предмети до рота людини класти небезпечно.

Інформація з сайту https://www.facebook.com/bachytysercem/?_

Немає коментарів:

Дописати коментар

Участь в екохабі

        День 26 квітня 1986 року навічно вкарбувався в історію України. Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомно...