Wikipedia

Результати пошуку

середа, 3 жовтня 2018 р.

У Стокгольмі оголосили лауреатів Нобелівської премії з хімії


Лауреатами Нобелівської премії в галузі хімії оголошені американці Франсіс Арнольд і Джорж Сміт, а також вчений із Британії Ґреґорі Вінтер.
Дослідниця Арнольд отримає половину премії за вивчення еволюції ферментів, у той час як Сміт і Вінтер спільно отримають іншу половину нагороди за фагове відображення пептидів й антитіл.
Відкриття вчених у Нобелівському комітеті назвали «революцією за допомогою еволюції».

Френсіс Арнольд провела першу спрямовану еволюцію ферментів, які є білками, що каталізують хімічні реакції. Ферменти, що виробляються за допомогою спрямованої еволюції, використовуються для виробництва всього – від біопалива до фармацевтичних препаратів.
Джордж Сміт розробив метод, відомий як фаговий дисплей, де бактеріофаг (вірус, який заражає бактерії), може бути використаний для розвитку нових білків.
Сер Ґреґорі Вінтер використовував фаговий дисплей для виробництва нових фармацевтичних препаратів. Сьогодні методом фагового дисплею виробляються антитіла, які можуть нейтралізувати токсини, протидіяти аутоімунним захворюванням і вилікувати рак із метастазами.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Українців закликають долучитися до акції «День без поліетилену»

     Українців закликають 3 липня, у Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів, долучитися до акції «День без поліетилену». ...