пʼятниця, 17 червня 2022 р.

А що сьогодні?

 17 ЧЕРВНЯ - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ОПУСТЕЛЕННЯМ І ПОСУХОЮ

Однією із найбільших проблем в майбутньому для людства залишатиметься опустелення. Саме воно загрожує майже 1/5 світового ВВП, адже боротьба з цим явищем потребує не аби яких зусиль та ресурсів.

Опустелення - проблема не лише сьогодення і майбутнього. Актуальною вона була і сотні років тому. Колись величні міста нині затонули в піщаних океанах, а про їх колись величну історію нагадують хіба що величні архітектурні комплекси.

Основним завданням людства у майбутньому буде боротися з цим, а подекуди і навчитися жити в цих реаліях, адже глобальні зміни клімату лише активізують опустелення, посухи і дефіцит води.

Міжнародна Конвенція боротьби з опустеленням, яка підписана усіма членами ООН 17 червня 1994 році у Парижі (Франція) чітко зазначає, що першим кроком до боротьби з цим явищем є розуміння самої проблеми, та причин її виникнення.

Єдиний шлях до цього - знання через освіту. Всесвітній банк попередив, що ціна за опустелення з року в рік для світової економіки буде зростати. До 2050 року світ буде витрачати 20% свого ВВП саме на боротьбу з ним!

Та чи стосується це України? Аналітики із Американської метеорологічної служби віднесли Україну до держав, із високим ризиком опустелення територій і дефіциту води. В складних умовах війни, та ліквідації її наслідків, перед Українським Півднем та Сходом постане ще один грізний виклик - дифіцит води та повільне опустелювання, спинення якого буде вартувати всім нам великих зусиль.

Серед Європейських країн таких держав лише дві: ми та Молдова. Саме тому Україна вже сьогодні повинна думати про своє майбутнє, і колись старе радянське гасло "Заради світлого майбутнього беремо від природи все, і навіть більше" вже не пройде. Після перемоги у війні, нам доведеться все одно про це говорити, а головне багато працювати над цим. Економіка без раціонального природокористування і розробки ефективних заходів боротьби із змінами клімату та опустелення - це шлях в нікуди, і сьогоднішній день покликаний світовій спільноті про це нагадати.

Майбутнє в ефективному природокористуванні і пристосуванні до тих змін, які ми здолати не зможемо, і основним завданням майбутнього полягає саме у вивченні, аналізі та прогнозуванні цих процесів, і забезпеченні сталого розвитку людства в цих складних реаліях.

Опустелювання і посухи є одними з найбільш серйозних

субота, 4 червня 2022 р.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day)

         Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day).

Цього дня 1972 р. в Стокгольмі відкрилася Конференція Організації Об’єднаних націй з проблем довкілля, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Наслідком її стало створення Програми ООН з довкілля (ЮНЕП).

Офіційно Всесвітній день охорони довкілля був заснований Генеральною асамблеєю ООН на її 27-й сесії 15 грудня 1972 р. (резолюція № A/RES/2994 (XXVII)). Також була заснована нова організація в системі ООН — Програма ООН по навколишньому середовищу, під егідою якої з тих пір і відзначається всім світовим співтовариством щорічно День охорони довкілля.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони довкілля; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз'яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.



Цьогоріч війна в Україні викликала чимало проблем – соціальних, гуманітарних, екологічних. Вибухонебезпечні предмети, зруйновані міста і села, фосфорні бомби, аварії на хімічних та нафтопереробних виробництвах, захоплення АЕС, руйнація лісових та земельних ресурсів та багато інших бід, спричинені державою-агресором...

 

Хімія мозку: від чого залежить ваш настрій




День хворих на епілепсію (Фіолетовий день)

  26 березня кожного року світ відзначає  Фіолетовий день або День хворих на епілепсію  (Epilepsy Awareness (Purple Day)).  Із здобувачами о...