понеділок, 19 березня 2018 р.

Цікаво знати

Цей день у світі

20 березня - Всесвітній день здоров’я ротової порожнини


Найтвердіша речовина в людському тілі - зубна емаль. До речі, назва «молочні зуби» придумав Гіппократ, який був переконаний, що найперші зуби дитини формуються з молока.
     Люди, які чистять зуби три рази на день, рідше страждають від надмірної ваги. До такого висновку прийшли японські вчені. Як повідомляється, вони вивчили спосіб життя 14 тис. людей.
     Людський язик - це єдиний мяз, котрий не прикріплений по обидва боки і вважається самою гнучкою і рухливою частиною тіла, причому кожен язик унікальний, як відбитки пальців, однакових не існує.

 

Жінки на 20% краще за чоловіків розрізняють солодкий смак, вони також на 10% є більш чутливими до кислої їжі. Цей факт пояснюється фізіологією організму. У жінок більше смакових рецепторів, тому основна частина жіночого населення Землі любить цукерки, тістечка та інші солодощі.
       На язику розташовуються так називається смакові сосочки, в кожному з яких знаходиться близько 100 клітин-рецепторів, вони живуть в середньому до 10 днів, після чого замінюються новими. Тому протягом життя людина може відчувати смак однієї і тієї ж їжі по-різному. Смакові рецептори розташовані не тільки на язику. Близько 10% таких рецепторів розташовуються на внутрішній стороні щік і піднебінні.
      Більш ніж 90% людей у світі страждають тими чи іншими стоматологічними захворюваннями. Багато захворювань безпосередньо повязані зі здоровям порожнини рота. Серед них група серцево-судинних захворювань, остеопороз і діабет.
       Рішення про створення Всесвітнього дня здоровя ротової порожнини було прийнято Всесвітньої стоматологічної федерацією (FDI) на щорічному Всесвітньому стоматологічному конгресі (AWDC), який відбувся в Дубаї в 2007 році. Дата, 12 вересня, була обрана на честь дня народження засновника FDI Чарльза Годона.
     Станом на 2013 рік, Всесвітній день здоровя ротової порожнини став відзначатися 20 березня. Первісна дата, 12 вересня, була перенесена після прийняття відповідного рішення чергового Конгресу, що відбувся в Гонконзі і подальшої публікації переглянутої Заяви про політику FDI.
     Мета цієї календарного події - використати 20 березня як можливість для додаткового проведення заходів та ініціатив, спрямованих на підвищення інформованості широкої громадськості в питаннях гігієни порожнини рота, а також розширення наукової бази з вивчення впливу захворювань порожнини рота на загальний стан здоровя і розробка ефективних методів профілактики.

20 березня - День весняного рівнодення

     Якщо стати на лінії екватора в день рівнодення, можна побачити сонце прямо над головою.

     Тільки двічі на рік Сонце сходить точно на сході і заходить точно на заході. Це явище спостерігається в дні весняного і осіннього рівнодення. У день рівнодення центр Сонця можна спостерігати рівно 12 годин.

     Важливою віхою зміни сезонів є день весняного рівнодення, астрономічний початок весни. Як відомо, навесні день збільшується, а ніч скорочується. І 20-21 березня наступає момент, коли тривалість дня і тривалість ночі стають рівними. Такий день називається днем весняного рівнодення.

     Настання весни наші пращури вважали святом, з великим нетерпінням очікували її приходу і однаково урочисто відзначали його в різних частинах Європи та Азії. Язичницькі святкування приходу весни були сповнені важливим сакральним змістом перемоги світла над пітьмою, пробудження всього живого і початку нового життя. Стародавні єгиптяни звели Великого Сфінкса так, щоб він вказував прямо на сонце, що сходить під час весняного рівнодення.


2 коментарі:

Цікава інформація - nauka.ua

 ⚡️ Пересадка свинячих органів людям, чим пахнуть немовлята та нові найдорожчі ліки. Це наша підбірка найбільш важливих та цікавих новин нау...