Wikipedia

Результати пошуку

вівторок, 10 жовтня 2017 р.

Інформація з циклу "Цікаво знати"

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ПОСМІШКУ

1. Посмішка — виразний рух м’язів обличчя. Вперше людина починає посміхатися ще в утробі матері.
2. Посмішка — штука заразна. Якщо ви почнете посміхатися співрозмовнику, то, в більшості випадків, він почне посміхатися у відповідь. Це відбувається або через «ефект хамелеона», коли людина ненавмисно копіює чужу поведінку, або через емпатичний ефект, коли разом з посмішкою людина переймає настрій співрозмовника.
            3. Американський психолог Пол Екман визначив 18 типів посмішок.
           4. Справжню щиру посмішку підробити неможливо. Щира посмішка піднімає куточки губ вгору, а звичайна, яку ви контролюєте, відтягує їх в сторони.
           5. Людина, яка посміхається щиро, часто одночасно примружує очі.
           6. Справжню посмішку і підроблену контролюють різні ділянки мозку.
7. Щира посмішка викликає у людини підсвідому довіру до співрозмовника.
8. Щира посмішка триває, в середньому, 4 секунди.
9. Посмішка працює в обидві сторони. Якщо вам погано — змусьте себе посміхнутися. Мозок запустить зворотний процес, в крові підвищиться вміст ендорфіну і вам стане легше.
10. В англійській мові є термін «smize», який означає посмішку одними очима. Насправді посміхнутися виключно очима фактично неможливо.
11. Посміхатися в два рази простіше, ніж хмуритися. Посмішка задіє всього 53 лицьові м’язи.
12. Вперше наукові дослідження посмішок почалися в XIX столітті. Французький вчений Гійом Дюшен де Булонь пропускав електричний струм через загиблих людей, щоб розібратися в роботі мімічних м’язів. Щиру посмішку в наукових дослідженнях часто називають «посмішкою Дюшена».
13. Фахівці Каліфорнійського університету довели, що немовлята посміхаються тільки тоді, коли є шанс, що їм посміхнуться у відповідь.
14. У більшості країн світу посмішка вважається ознакою доброзичливості.

15. У США посмішка є жестом ввічливості і далеко не завжди висловлює щиру радість.
16. У деяких народів меланезійського архіпелагу посмішка «з зубами» є ознакою ворожості. Для них це не посмішка, а оскал.
17. У Японії та інших східних країнах посмішка може означати перемогу над труднощами і міцність духу. В Японії, наприклад, можуть посміхатися навіть на похоронах. Тим самим людина підкреслить, що він з мужністю переносить втрату.
18. Жінки посміхаються частіше за чоловіків.
19. У сучасному світі відбувається девальвація посмішки. Вона втрачає початкову теплоту і щирість, тому «зашліфована» посмішка продавця-консультанта може сприйматися мало не вороже.
20. Посміхаючись, жінка здається чоловікові більш привабливою. А ось чоловічу посмішку жінка може сприйняти як загрозу.
21. Люди, які часто посміхаються і сміються, відрізняються великим довголіттям. Це пов’язано з тим, що посмішка покращує циркуляцію кисню і артеріальний тиск.
22. До сих пір ведуться суперечки, чи вміють тварини посміхатися. Деякі вчені стверджують, що усмішки звірів всього лише ілюзія, наш мозок сам доповнює побачену картину, роблячи її більш зрозумілою.


Немає коментарів:

Дописати коментар

10 грудня - день Нобеля

  День Нобеля - це щорічне вручення Нобелівської премії, яке проходить 10 грудня в Стокгольмі. Нобелівські премії користуються міжнарод...