За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 2,2 мільярдів людей у світі мають порушення зору. Понад 36 мільйонів людей – живуть з повною втратою зору.
❗️Це не свято і не день для привітань. Це заклик до суспільства зрозуміти людей з порушенням зору і нагадати про їхні права та можливості.
👩🏼🦯➡️Біла тростина забезпечує незрячим людям безпеку, можливість орієнтуватися та самостійно пересуватися, жити незалежним, активним і повноцінним життям.
📌 Ділимось цікавими фактами про цей день та його історію:
1️⃣ У 1921 році у британському місті Брістол жив молодий професійний фотограф Джеймс Біггс, який після нещасного випадку втратив зір. Треба було починати нове життя, і він вчився самостійно ходити по місту за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітна. Це нововведення підхопили всі незрячі люди не тільки в Англії, але і у всій Європі, Америці, а пізніше і у всьому світі.
2️⃣ Звук від удару палицею по тротуару або бруківці дозволяє незрячому почути навколишній простір і відчути "високі" перешкоди (наприклад, будинки, дерева, стовпи, припарковані машини), ковзання тростини по поверхні дороги - визначити наявність «низьких» (бордюрів, сходинок, люків, ям)
3️⃣ У США та більшості інших країн світу люди, які користуються білою тростиною, мають право переходити через автомобільні дороги незалежно від місця або сигналу світлофора.
4️⃣ Аргентина стала єдиною країною, яка на законодавчому рівні розмежувала білу палицю для незрячих і зелену палицю для людей з порушенням зору.
5️⃣ У ПДР України існує правило, яке регулює проїзд пішохідних переходів і зупинок транспортних засобів. Пункт 18.5. У будь-якому місці водій повинен пропустити незрячих пішоходів, які подають сигнал тростиною білого кольору, спрямованою вперед.
Немає коментарів:
Дописати коментар