неділя, 20 лютого 2022 р.

Рекомендації до ЗНО

 Шановні випускники!

        Для підготовки до здачі ЗНО 2022 з біології можете використовувати наступні сайти:

        https://zno.osvita.ua/biology/

    http://zno.academia.in.ua/course/view.php?id=10

    https://life.pravda.com.ua/society/2021/01/16/243673/

        з хімії:

        https://zno.osvita.ua/chemistry/

    http://zno.academia.in.ua/course/view.php?id=11


        Дуже зручно, можна самостійно потемно повторювати матеріал, аналізувати помилки та спробувати ще раз пройди тестові завдання.

вівторок, 15 лютого 2022 р.

субота, 12 лютого 2022 р.

12 лютого день народження Чарльза Дарвіна

      Ми сьогодні святкуємо день народження Чарльза Дарвіна! Що ж це за загадкова людина і чому в її погляді криця, а у текстах вогонь?

       За опитуваннями останніх десятиліть Дарвін входить в число 15-20 найзнаменитіших людей всіх часів і народів, ставши справжнім символом науки.

       Саме 12 лютого, але 1809 року Чарльз Роберт Дарвін побачив світ у місті Шрюзбері. Він був п’ятим із шести дітей відомого лікаря Роберта Дарвіна та Сюзанни Дарвін (дівоче прізвище - Веджвуд).

пʼятниця, 11 лютого 2022 р.

Міжнародний день жінок та дівчат в науці

 


Жінки складають половину населення планети, а отже, половину потенціалу людства в усіх областях діяльності, в тому числі і в науці.

 Але коли ми чуємо слова «вчений» чи «науковець», то уявляємо в цій ролі, частіше за все, чоловіка. Історично так склалося, що покликанням жінки завжди вважали виховання дітей або гуманітарну професію.

Попри те, що світ завдячує жінкам численними надважливими винаходами й дослідженнями, вони й дотепер складають менше третини науковців.

 Усвідомлюючи важливість забезпечення їх вільного доступу до науки, ООН заснувала Міжнародний день жінок та дівчат в науці, який відзначається щороку 11 лютого. 



        Більше цікавого читайте тут: https://daytoday.com.ua/podiya/mizhnarodnyy-den-zhinok-i-divchatok-v-nautsi/

четвер, 10 лютого 2022 р.

Всесвітній день зернобобових

 


Найбільш розповсюдженими в світі представниками зернобобових є боби, сочевиця та горох.

До зернобобових належать тільки ті культури, які збирають для споживання в сушеному вигляді.

 Вони багаті на білок, що має велике значення для людей в регіонах, де споживання мяса та молока недостатнє з різних причин. Зернобобові настільки важливі, що навіть мають своє свято — 10 лютого відзначається Всесвітній день зернобобових.

вівторок, 8 лютого 2022 р.

Цікаво знати (додаткова інформація до теми селекція)

 Ківі!!!


Ківі здатне підвищити захисну функцію імунної системи, тому він часто використовується в якості профілактичного засобу від вірусів та грипу в осінньо-зимовий період. Крім того, воно захищає у весняний сезон від авітамінозу. Ківі нормалізує роботу серця, приводить в норму артеріальний тиск, зміцнює стінки судин.

А Ви знали, що…

пʼятниця, 4 лютого 2022 р.

Всесвітній день боротьби проти раку

 

Щорічно 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, метою якого є нагадування про те, наскільки небезпечні й поширені зараз онкологічні захворювання, привернення уваги до профілактики, раннього виявлення та лікування цього захворювання.



           Нова тема кампанії  Всесвітнього дня боротьби проти раку на 2022-2024 роки – це  “Усунення прогалин у догляді.“ Кампанія буде присвячена виявленню та усуненню бар’єрів, які існують для багатьох людей у ​​всьому світі в доступі до необхідної їм допомоги.

Онкологічні захворювання є основною причиною смертності у світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2020 році на їх частку припало близько 10 млн. смертей. Найпоширенішими (з точки зору нових випадків) були рак грудей (2,26 млн випадків), легень (2,21 млн випадків), товстої та прямої кишки (1,93 млн випадків), простати (1,41 млн випадків), шкіри (1,20 млн випадків) та шлунка (1,09 млн випадків). При цьому найбільше смертей у 2020р.  було зафіксовано внаслідок захворювання на рак легенів (1,8 млн випадків).

Рак виникає в результаті трансформації нормальних клітин на пухлинні в результаті багатоетапного процесу, в ході якого передракове ураження переходить у злоякісну пухлину. Ці зміни відбуваються в результаті взаємодії між генетичними факторами (схильністю) та трьома категоріями зовнішніх факторів, до яких відносяться:

Чому вогонь не просто горить?

 🔥Магія хімічних реакцій: чому вогонь не просто горить?      У сучасних умовах вимкнення світла це дуже актуальна тема, оскільки зараз люди...