середа, 25 червня 2025 р.

ТРИ ЗДОРОВІ ХАРЧОВІ ЗВИЧКИ

 

    Здорове харчування не має нічого спільного з дієтами, жорсткими обмеженнями чи фіксацією на користі продуктів або підрахунку калорій. Це, перш за все, вміння чути потреби свого тіла та гнучко на них реагувати.


    Ось три харчові звички, які ви можете почати впроваджувати вже зараз:

середа, 4 червня 2025 р.

Всесвітній день навколишнього середовища

 



Занадто довго люди ставилися до своєї планети недбало й жорстоко. В результаті світ страждає від забруднення природних екосистем, знищення біорізноманіття та глобального потепління, невпинно наближаючись до кліматичної катастрофи. На жаль, повернути час назад неможливо, але ми можемо нарешті навчитися співіснувати в гармонії з навколишнім середовищем, щоб захистити те, що залишилося й виправити те, що пошкоджено.  З метою пропагування обізнаності та спонукання до практичних дій на захист природи щороку 5 червня проводиться Всесвітній день навколишнього середовища (World Environment Day) — подія, встановлена ООН у 1973 році і яку відзначають мільйони людей у всьому світі. 

пʼятниця, 30 травня 2025 р.

Тематична бесіда

     У Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки напередодні 31 травня — Всесвітнього дня без тютюну — відбулося важливе інформаційне заняття для здобувачів освіти груп 11 та 12.

    Під час заняття здобувачі освіти активно долучилися до боротьби з тютюнопалінням. Особливу увагу привернув макет «легенів курця», виготовлений з підручних матеріалів, який наочно продемонстрував руйнівний вплив тютюну на людський організм. Це заняття стало потужним нагадуванням: здоров'я починається з вибору.
    Було підкреслено, що цигарка — це не показник стилю, а ознака залежності, шкоди та втрат. Учні дізналися про факти, які зазвичай не афішують у рекламі:
    8 мільйонів смертей щороку спричинені курінням.
    Шкода від тютюну поширюється не лише на курця, а й на оточуючих через пасивне куріння.
    Нікотинова залежність часто формується саме у підлітковому віці.
    Завершилося заняття важливими нагадуваннями:
    Бути вільним — це не палити.
    Бути стильним — це обирати життя, не дим.
    Бути сміливим — сказати "ні", навіть коли інші кажуть "так".








неділя, 25 травня 2025 р.

День хіміка

 

В останню неділю травня кожен рік святкують День хіміка. У 2025 році День хіміка відзначається 25 травня.


     Хімія займає важливе місце у житті людей. Її відкриттями користується не лише промисловість, а й кожна сім’я. Ліки, косметика, побутові засоби, більшість харчових добавок та речі першої потреби отримані за допомогою хімії.

Багато важливих для людства відкриттів відбулися завдяки хімікам випадково:

Американець Чарльз Гудьїр відкрив рецепт виготовлення гуми, завдяки якому став засновником великої корпорації з виготовлення шин. Помилково на плиті він нагрів каучук з сіркою, таким чином відкривши вулканізацію.

четвер, 22 травня 2025 р.

22 травня — Міжнародний день біорізноманіття

Біорізноманіття — це не лише про рідкісні види, червонокнижних тварин чи екзотичні рослини. Це вся сукупність життя на Землі: від мікроскопічних грибів і бактерій до лісів, коралових рифів та степів. У кожному грамі ґрунту — мільйони організмів. У кожному екосистемному зв’язку — роки еволюції.

субота, 17 травня 2025 р.

17 травня – День волоського горіха (Walnut Day)

Цю дату започаткували американські виробники волоських горіхів, зокрема у штаті Каліфорнія — одному з найбільших регіонів вирощування горіхів у світі.

Свято з’явилося в середині XX століття як маркетингова ініціатива, покликана привернути увагу споживачів до поживної цінності волоського горіха, розширити використання горіхів у повсякденному харчуванні та підвищити попит на продукцію.

Національний день волоських горіхів існує У США з 1949 рок, коли Рада з маркетингу волоських горіхів у Сполучених Штатах заснувала цей день з метою відзначення та просування цього смачного та поживного горіха. Президент США Дуайт Д. Ейзенхауер зробив цей день державним святом у 1958 році.

З роками Walnut Day перетворився на популярне гастрономічне свято, яке активно підтримують дієтологи, кулінари, виробники органічної їжі й навіть школи — адже це ще й чудова нагода розповісти дітям про здорове харчування.

вівторок, 6 травня 2025 р.

🌿 7 травня запам’яталося важливими науковими подіями! 🌍

🧬 1824 рік – народився Вільям Бейтсон, англійський біолог, який увів у науковий обіг термін “генетика” і був одним із перших популяризаторів менделевих законів спадковості. 🧬🌱

🧪 1867 рік – шведський хімік Альфред Нобель отримав патент на динаміт — вибухову речовину, яка згодом кардинально змінила гірничу справу, будівництво та військову справу. 💣⚗️

📡 1946 рік – у США вперше провели радарне сканування Місяця, надіславши і прийнявши радіосигнал з його поверхні. Це стало першим кроком до радіоастрономії. 🌕📡


Кожне наукове досягнення — ще одна сходинка до розуміння Всесвіту! 🌌🧠🔍

понеділок, 28 квітня 2025 р.

Цікаво знати

     24 квітня 1833 року у США була запатентована газована вода.

    Цим «винаходом» світ зобов’язаний британському хіміку, богослову та філософу Джозефу Прістлі (1733–1804), який відкрив одну з властивостей діоксиду вуглецю, що й дозволило створити газовану воду (дату самого відкриття винахідник не залишив). До цього Прістлі займався дослідженнями в галузі хімії та електрики. Великий вплив на Джозефа справило знайомство з видатним ученим Бенджаміном Франкліном, яке й стало початком його експериментів в області електрики.

    Він встановив, що графіт проводить електричний струм, науково довів процес фотосинтезу, визначив властивості закису азоту (в тому числі відкрив «веселий газ»), відкрив кисень. Іноді його відкриття були випадковими.

    Відкриття газованої води також стало несподіваним. Спостерігаючи за роботою однієї пивоварні, Прістлі зацікавився, які саме бульбашки виділяє пиво під час бродіння. Контейнери з водою, які хімік помістив над чанами з пивом, що варилося, незабаром наситилися бульбашками, які насправді виявилися вуглекислим газом. Спробувавши отриману рідину, Джозеф був вражений її приємним різким смаком, а у 1767 році, вивівши склад, сам виготовив першу пляшку газованої води.

    Проте лише понад півстоліття потому газована вода була запатентована.

    У 1770 році швед Тобіас Бергман сконструював апарат, який дозволяв під тиском, за допомогою насоса, насичувати воду вуглекислими бульбашками і назвав його сатуратора (від лат. saturo – насичувати).

    Першим промислове виробництво газованої води розпочав Якоб Швепп. У 1783 році він удосконалив сатуратор і створив промислову установку для виробництва газованої води. На початку XIX століття Швепп, щоб здешевити виробництво, почав використовувати для газування звичайну харчову соду, і газовану воду стали називати «содовою». Новинка швидко поширилася Англією (такою водою почали розбавляти міцні алкогольні напої) та її колоніями, що дозволило Швеппу заснувати компанію «J. Schweppe & Co», від якої пішла торгова марка «Schweppes».

    На відміну від США, де газовану воду переважно продавали в пляшках, в інших країнах її споживали з перезаправлюваних сифонів – як маленьких домашніх, так і великих, встановлених у кафе та барах. Пізніше з’явилися і вуличні автомати з продажу газованої води. У дореволюційній Україні бутильована вода вважалася «панським» напоєм – її називали зельтерською (сельтерською), за назвою мінеральної води, яку брали з джерела Нідерзельтерс (Niederselters).

    Сьогодні наслідки відкриття Джозефа Прістлі ми спостерігаємо щодня. Газована вода настільки популярна у всьому світі, що дехто навіть пропонує оголосити 24 квітня Днем Газованої Води.

    Всесвітньо відома компанія «Coca-Cola» першою здогадалася використати винахід Прістлі в комерційних цілях. Нині існує велике різноманіття видів газованої води і безліч торгових марок, які випускають цей напій як у чистому вигляді, так і з різноманітними додатками

пʼятниця, 25 квітня 2025 р.

Чорнобиль….Пам’ятаємо…

 Чорнобильський вітер по душах мете, Чорнобильський пил на роки опадає…

Чорнобиль… Чорний біль нашої землі… І скільки б не минуло років, все одно це слово  полум’янітиме чорним вогнищем скорботи… 



Аварія 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стала однією з найбільших техногенних катастроф людства, що зруйнувала тисячі життів, змінила світогляд цілого покоління. 

Пам’ятаємо Чорнобиль. Пам’ятаємо тих, хто став жертвою найбільшої катастрофи в історії ядерної енергетики. Пам’ятаємо про мільйони людей, які відчули на собі її наслідки.


ПАМ’ЯТАЄМО…

вівторок, 22 квітня 2025 р.

22 квітня Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day).


Свято започатковано у 2009 р. резолюцією Генеральної Асамблеї ООН.

⏳Історично свято виникло у США у 1971 р. Ініціатором став сенатор штату Вісконсин Гейлорд Нельсон, який вирішив спрямувати енергію антивоєнного руху 1960-х рр. на формування екологічної суспільної свідомості.

Дату 22 квітня - робочий день між весняними канікулами й випускними іспитами обрано для влаштування масштабних екологічних заходів

Нині День Землі поширився у 200 країнах світу. Головна ідея святкування - планета Земля і вся її екосистема – спільний дім, джерело життя.

Сьогодні разом із здобувачами освіти - група 13 прослухали підбгцікавоі інформації про цей день та переглянули відео.

субота, 19 квітня 2025 р.

19 квітня - Україна відзначає День довкілля 🍃

Вже 27 років поспіль в третю суботу квітня в Україні відзначають День довкілля. 

Свято започатковане у 1998 році у згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» № 855/98, після Стокгольмської конференції з довкілля.

День довкілля - це привід вчергове зупинитися та подумати про важливість збереження та захисту природних ресурсів, згуртуватися навколо екологічних питань та зробити щось корисне - від маленьких дій до великих справ. 

Цього року ми відзначаємо День довкілля напередодні Великодніх свят. Але навіть за передсвятковою біганиною кожен може зробити щось корисне. 

🍃 Ось ТОП-5 порад, які стануть в нагоді: 

✅не купуйте зайвого, зважено підходьте до вибору товарів, щоб потім це все не опинилося у смітнику;

✅за можливості обирайте товари у екологічній упаковці, якщо плануєте зустрічі з родиною та друзями на природі - відмовтеся від одноразового пластикового посуду;

✅йдучи за покупками, не забудьте взяти із собою екоторбинку;

пʼятниця, 18 квітня 2025 р.

Святкуй відповідально: зроби цей Великдень екологічним🕊🌿

Святкування Великодня — це час єдності, віри, родинного тепла й традицій. Проте, на жаль, у цей період значно зростає кількість побутових та органічних відходів.❌

Тому не забуваймо про нашу відповідальність перед природою. Зробимо цей Великдень екодружнім — це легко❗🌿

Корисні поради:

✅ Відмовтесь від пластикових обгорток для яєць.

Плівки та термообгортки — це одноразовий пластик, що не підлягає переробці. Натомість використовуйте натуральні барвники: лушпиння цибулі, куркуму, буряк, чорний чай, червону капусту — це не лише красиво, а й безпечно для природи та здоров’я.

✅ Жодних штучних квітів на кладовищах.

Пластикові вінки, корзини й квіти — це довготривалий забруднювач довкілля, який не розкладається десятиліттями. Їх спалювання спричиняє викиди небезпечних речовин у повітря. Віддавайте перевагу живим квітам або символічному вшануванню без зайвих атрибутів.

✅ Сортуйте відходи після свят.

понеділок, 7 квітня 2025 р.

7 квітня Всесвітній день здоров’я (World Health Day)

         🤝В цей день у 1948 р. вступив у дію Статут Всесвітньої організації охорони здоров’я. Мета дня - привернення уваги кожного жителя нашої планети до проблем здоров'я та охорони здоров'я, з метою проведення спільних дій для захисту здоров'я людей.

    Із здобувачами освіти нашого навчального закладу була проведена інформаційна бесіда на цю тему. Учні переглянули презентацію, ділилися своїми корисними звичками стосовно збереження здоров'я. 


середа, 26 березня 2025 р.

День хворих на епілепсію (Фіолетовий день)

 

26 березня кожного року світ відзначає Фіолетовий день або День хворих на епілепсію (Epilepsy Awareness (Purple Day)). 

Із здобувачами освіти була  проведена інформаційна бесіда стосовно цього захворювання.






Ініціатором створення відповідної події у 2008 році виступила звичайна дев’ятирічна дівчинка на ім’я Кессіді Меган, яка хворіє на епілепсію. Кессіді хотіла показати людям, що щодо захворювання існує багато помилкових міфів та прикріпила фіолетову стрічку до одягу. Ідею дівчинки підтримали організації зі всього світу.

субота, 22 березня 2025 р.

22 березня - Всесвітній день води та водних ресурсів

    який відзначається щороку, починачи із 1993 року Організацією Об'єднаних Націй в рамках проєкту: «ООН - водні ресурси», яким встановлюється щорічна тема, зокрема тема 2025 року отримала назву: "ЗБЕРЕЖЕННЯ ЛЬОДОВИКІВ" - особливо актуальним стається питання, в умова глобальних кліматичних змін, зростання вмісту в атмосферному повітрі парникових газів насамперед вуглекислого газу та метану, і як наслідок катастрофічне скорочення площ льодовикового покриву нашої планети де на сьогоднішній день зберігається понад 2/3 запасів прісної води (біля 68%), а прогнозовані незворотні зміни у найближчому майбутньому загрожують людству та глобальній екосистемі різким скороченням запасів прісних вод, підняттям рівня світового океану, зникненням природних оселищ багатьох видів...

    Всесвітній день водних ресурсів проводиться для ознаменування важливості води і служить підвищенню обізнаності про те, що 2,2 мільярда людей живуть без доступу до безпечних водних ресурсів. На ньому обговорюються дії по подоланню глобальної кризи у сфері водних ресурсів. Основна увага в рамках Всесвітнього дня водних ресурсів приділяється підтримці зусиль по досягненню Цілі  у сфері сталого розвитку (ЦУР 6): водні ресурси і санітарія для всіх до 2030 року...

пʼятниця, 21 березня 2025 р.

Всесвітній день людини з синдромом Дауна

 

Щорічно 21 березня світ відзначає Всесвітній день людини з синдромом Дауна (World Down Syndrome Day). Ініціатором створення події стала Європейська асоціація синдрому Дауна 21 березня 2006 року. Дата відзначення обрана як розшифровка причини синдрому (21.03 – три 21-их хромосоми).

Із здобувачами освіти - учнями групи 14 була проведена інформаційна бесіда на цю тематику. Здобувачі освіти дізналися багато нового та цікавого.




Синдром Дауна – це вроджена генетична патологія, яку відкрив Джон Даун у 1866 році. Світосприйняття таких людей відрізняється від звичного, вони повільніше розвиваються, але дуже талановиті й добрі.

За оцінками, частота виникнення синдрому Дауна становить від 1 на 1 000 до 1 на 1 100 живонароджених у всьому світі. Щороку приблизно від 3 000 до 5 000 дітей народжуються з цим хромосомним порушенням. ((https://www.un.org/en/observances/down-syndrome-day))

Кожного року в Україні народжується від 300 до 400 дітей із синдромом. Розвиток інклюзивної освіти в країні вкрай важливий для повноцінного життя дітей з цією патологією.

вівторок, 18 березня 2025 р.

18 березня - Всесвітній день переробки

 


Щороку Земля дає людству мільярди тонн природних ресурсів, але в недалекому майбутньому вони можуть закінчитися. Тому ми маємо задуматися над тим, що викидаємо на смітник. Різноманітні упаковки, використаний папір, пластик, скло та інші матеріали — якщо все це піддавати вторинній переробці, можна зберегти велику частину природних ресурсів для наступних поколінь. Щоб підкреслити важливість цієї проблеми, виробити спільні міжнародні стандарти переробки, забезпечити майбутнє нашої планети, Бюро міжнародної переробки заснувало Всесвітній день переробки (Global Recycling Day), який щорічно відзначається 18 березня.

пʼятниця, 7 березня 2025 р.

7 березня День енергії рослин (Plant Power Day)


🤝🏻Подію започаткувала компанія з продажу рослинної продукції Alpro з метою залучення людства до вживання більшої кількості овочів та фруктів. Вдала комбінація тваринних й рослинних продуктів робить харчування повноцінним і здоровим. 

ℹОвочі - група харчових продуктів, що походять із царства рослин. Термін «овочі» не є ботанічним. Овочами називають соковиті органи трав'янистих рослин (коренеплоди, бульби, пагони, стебла, листки, бруньки, суцвіття, плоди, цибулини та ін.) одно-, дво- та багаторічних культур, які використовують як продукти харчування і для промислової переробки.

середа, 5 березня 2025 р.

Всесвітній день енергоефективності (World Energy Efficiency Day)

     Щорічно 5 березня відзначається Всесвітній день енергоефективності (World Energy Efficiency Day) з метою привернення уваги до раціонального використання енергоресурсів та розвитку відновлюваних джерел енергії.



      У ХХІ столітті спостерігається відносна ресурсна обмеженість, зумовлена можливістю швидкого вичерпання найбільш доступних родовищ і перехід до розробки складніших, що спричинює подорожчання енергоносіїв і робить використання більшої частини паливних ресурсів нерентабельним. Проте сучасні технології відкривають доступ до використання нетрадиційних джерел енергетики.

     Енергоефективність – це один із ключових інструментів у боротьбі зі кліматичною кризою.

понеділок, 3 березня 2025 р.

Всесвітній день дикої природи (World Wildlife Day)


    Щороку 3 березня відзначається один із найважливіших глобальних природоохоронних заходів – Всесвітній день дикої природи (World Wildlife Day), метою якого є привернення уваги до цінності дикої природи та її різноманітного значення (екологічного, генетичного, соціального, економічного, наукового, культурного та рекреаційного). Тема у 2025 році – «Фінансування охорони дикої природи: інвестиції в людство та планету».

неділя, 2 березня 2025 р.

2 березня Міжнародний день сірника

    Сірник – паличка з горючого матеріалу (найчастіше дерева), що має на кінці запальну голівку, яка служить для отримання відкритого вогню.

    Історія методів добування вогню починається зі стародавніх часів, але лише наприкінці XVIII ст. почали з’являтися пристосування для його отримання, засновані не на первісних способах (тертя, удар), а на хімічних реакціях.
    Перші «Безпечні сірники» почали виробляти у 1851 р. у Швеції брати Лундстрем, тому довгий час такі сірники іменували «шведськими».
    У 1855 р. вони були представлені на Міжнародній виставці в Паріжі та отримали золоту медаль. З цього моменту сірник почав тріумфальній хід по всьому світові та після деяких удосконалень дійшов до наших днів.
🥢
Сучасний сірник не містить сполук сірки та хлору, замість них використовують парафін та безхлорні окислювачі.

четвер, 27 лютого 2025 р.

Хімія страху та стресу: що відбувається в організмі?

    


     На жаль, сучасна людина 24/7 стикається зі стресом. Це повʼязано не тільки з війною, буденність нікуди не поділась. І знову ж таки, куди ж без хімії?

     Все, що відбувається в нашому організмі, можна розглянути з точки зору хімії. 

    Страх – це не просто емоція, а складна хімічна реакція, яка запускається в мозку та тілі, готуючи нас до боротьби або втечі. Але як саме працює ця реакція?

🧠 Головний диригент страху – амігдала (лат. corpus amygdaloideum)

    Коли ми стикаємося з небезпекою (реальною чи уявною), першою реагує мигдалина (амігдала) – зона мозку, яка відповідальна за обробку емоцій. Вона миттєво надсилає сигнал у гіпоталамус, який активує симпатичну нервову систему.

понеділок, 17 лютого 2025 р.

Міжнародний день батарейки (International Battery Day)


 


Відзначається щороку 18 лютого, присвячений вшануванню внеску батарей у розвиток науки та технологій. Це свято співпадає з днем народження італійського фізика Алессандро Вольта, винахідника першої електричної батареї (електрохімічне джерело живлення), яка стала революційним відкриттям у 1800 році.

Історія виникнення батарейки

Алессандро Вольта створив першу електрохімічну батарею, яка отримала назву “вольтів стовп”.

Продовжую вчитись для того, щоб вчити

     На платформі Ed-era пройшла курс "Автостопом по біології". Курс цікавий та інформативний. Допоможе також здобувачам освіти для проходження мультимедійного тесту.




четвер, 13 лютого 2025 р.

Участь в обласному методичному засіданні викладачів біології та екології, хімії

     12 лютого 2025 р. відбулося он-лайн засідання методичного об’єднання викладачів викладачів хімії,  біології та екології ЗП(ПТ)О у Чернівецькій області.

  Тема засідання "Удосконалення методів освітньої діяльності як умова підвищення якості викладання предметів природничої галузі".

 
  

четвер, 6 лютого 2025 р.

День періодичної таблиці

 


7 лютого відзначається День періодичної таблиці (Periodic Table Day) — свято, присвячене одному з найважливіших інструментів у хімії. Цей день вшановує не лише саму таблицю, але й науковців, які зробили внесок у її створення та розвиток.

Для багатьох людей періодична таблиця є лише шкільним завданням, яке потрібно було монотонно заучувати. Проте насправді вона є незамінною картою й путівником для науковців у всьому світі.

Історія створення періодичної таблиці

пʼятниця, 24 січня 2025 р.

Хімія туману, або явище, що зачаровує

 


Що таке туман із хімічної точки зору?

    Туман складається з дрібних крапель води, зважених у повітрі. Його можна назвати аерозолем, де дисперсійне середовище — це повітря, а дисперсна фаза — краплі води. Але склад цих крапель не такий простий, як здається. Вода в тумані майже ніколи не буває чистою, адже вона розчиняє у собі гази, а також контактує із частинками пилу, сажі, солей та органічних речовин, присутніх у повітрі.

Які хімічні речовини утворюють туман?

неділя, 19 січня 2025 р.

Цікаво знати про лайм !!!


         Лайм – близький родич лимона, і хоча вони дуже схожі, саме лайм багато в чому корисніше.

        Назва лайм і всі родинні йому європейські, так само як і лимон, походять від перської або арабської назви лимона – лимун (limun).
         Але лимон-лайм не дуже цікавить наших покупців, а даремно. Його рекомендується вживати для профілактики хвороб серця і судин. Він теж дуже багатий вітаміном С. А калій в поєднанні з аскорбіновою кислотою зміцнює кровоносні судини. Лайм для шкіри теж незамінні ліки. Все той же вітамін С – джерело молодості і здоров’я шкіри: він активізує роботу її клітин, попереджає появу зморшок. До того ж це незамінний матеріал для побудови колагену, який робить шкіру більш еластичною. Для зубів і ясен, лайм – головний постачальник кальцію і фосфору, необхідних для повноцінного захисту від карієсу і шкідливих зубних відкладень, а також запобігають кровоточивість ясен. А органічні кислоти, що містяться в лаймі, володіють відбілюючим ефектом. Для кишечника і травлення в лаймі багато пектину, який сприяє профілактиці запорів і виведенню з організму токсичних продуктів. А ефірні масла і кислоти покращують апетит і процес перетравлення їжі. Для нервової та імунної системи лайм – відмінний транквілізатор. Він заспокійливо діє на нервову систему, поліпшує загальне самопочуття і настрій, підвищує опірність організму різним інфекціям і, звичайно, прискорює одужання.

середа, 8 січня 2025 р.

Хімія холоду та адаптація організму

Чому зимова погода так впливає на наше тіло? Хімія холоду та адаптація організму

    ❄️Зимова погода — це не лише сніг і вітер, але й безліч хімічних процесів, які відбуваються в нашому організмі, коли ми стикаємось із холодом. Як холод змінює наш метаболізм і чому ми відчуваємо холод по-різному? 

    ✅1. Відповідь організму на холод: судини і терморегуляція

    Коли температура навколишнього середовища падає, організм починає активно реагувати, щоб зберегти тепло.

    1️⃣Судинний спазм: Спочатку, щоб зменшити втрати тепла, кровоносні судини в шкірі звужуються. Це явище називається вазоконстрикцією. Воно допомагає зберігати тепло в центральних органах (серце, мозок, легені) і зменшити тепловтрати через шкіру.

    2️⃣Теплове тіло: Оскільки тепла кров постійно циркулює в глибині організму, ми не відчуваємо втрат тепла з внутрішніх органів. Однак, коли ці судини звужуються, шкіра може ставати холодною і блідою, що й дає нам відчуття холоду.

пʼятниця, 3 січня 2025 р.

Цікаве про курей (птахів)


1. На землі більше курей, ніж людей — 25 мільярдів. Їх більше, ніж будь-які інші види птахів.
2. Кури можуть запам'ятати понад 100 різних облич людей. Вони також запам'ятовують морди тварин.
3. Курка перевертає яйця близько 50 разів на день і може відкладати понад 300 яєць на рік.
4. Рекордна кількість яєць, знесених куркою за один день, становить 7. Рекордна кількість яєць, знесених куркою за один рік, становить 371.
5. Кури були одомашнені в Південному Китаї близько 8000 років тому.

Хімія - це цікаво!




ТРИ ЗДОРОВІ ХАРЧОВІ ЗВИЧКИ

       Здорове харчування не має нічого спільного з дієтами, жорсткими обмеженнями чи фіксацією на користі продуктів або підрахунку калорій...