Wikipedia

Результати пошуку

неділя, 12 листопада 2017 р.

12 листопада -

Всесвітній день боротьби з пневмонією

     Пневмонія — інфекційне захворювання легенів, найчастіше вона вражає дітей, літніх людей і людей з ослабленою імунною системою.

     Всесвітній день боротьби з пневмонією (World Pneumonia Day), який відзначається щорічно 12 листопада, з'явився в календарі з ініціативи Глобальної коаліції проти дитячої пневмонії. Так називається об'єднання міжнародних, урядових, неурядових і місцевих організацій, науково-дослідних і навчальних інститутів, фондів і громадян-активістів. Коаліція прагне залучити до проблеми пневмонії увагу державних діячів, фахівців охорони здоров'я та потенційних донорів.

     Одним з інструментів, що допомагають досягненню цієї мети, став Всесвітній день боротьби з пневмонією. В цей день заклади охорони здоров'я організовують профілактичні заходи, які проводять медичні огляди. Крім того, безліч волонтерів розповідають людям про пневмонії та пов'язаних з нею ризиками, роздають інформаційні листівки та буклети.


    Крім усього іншого, в 2009 році Всесвітня організація охорони здоров'я спільно з ЮНІСЕФ оголосили «Глобальний план дій з профілактики пневмонії та боротьби з нею». Мета цього плану — активізація боротьби з пневмонією з допомогою комбінованих заходів щодо захисту дітей, профілактики і лікування хвороби.

     До речі, саме діти страждають від пневмонії в першу чергу. Це захворювання є головною причиною смертності неповнолітніх у всьому світі. Щорічно воно забирає життя 1,4 мільйона дітей у віці до п'яти років. Це більше, ніж СНІД, малярія і кір разом узяті.

     Пневмонія поширена повсюдно, але найбільше від неї страждають діти в Південній Азії і в Африці. Втім, цю хворобу можна попередити за допомогою досить простих заходів, наприклад імунізації і гарного харчування. Тому особливо важливо періодично нагадувати світові про пневмонії та спонукати людей до дій, здатним зупинити хворобу: до поширення інформації, до взаємодії з органами влади, до пожертвувань на імунізацію. Саме цим активно займаються медики і добровольці у Всесвітній день боротьби з пневмонією.

     А всі небайдужі можуть висловити їм солідарність, хоча б надівши блакитні джинси. Ця одежа стала символом Всесвітнього дня боротьби з пневмонією. Адже блакитний колір — це колір неба, чистоти і надії на те, що захворюваність на пневмонію спільними зусиллями вдасться звести до мінімуму.


Немає коментарів:

Дописати коментар

10 грудня - день Нобеля

  День Нобеля - це щорічне вручення Нобелівської премії, яке проходить 10 грудня в Стокгольмі. Нобелівські премії користуються міжнарод...