пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

Участь в екохабі

        День 26 квітня 1986 року навічно вкарбувався в історію України. Аварія, що трапилася на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства і залишається важкою спадщиною для майбутніх поколінь символом чорної біди і гіркого болю. 
      25 квітня 2024 року в КЗПО «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради відбувся обласний екохаб «Чорнобиль: минуле, сучасне, майбутнє». 
          Було приємно бути онлайн учасником заходу.




Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

 


День 26 квітня 1986 року знають по всій планеті як дату наймасштабнішої аварії, яку будь-коли спричиняв мирний атом. За наслідками Чорнобильській катастрофі немає рівних, вона оповила радіоактивним шлейфом значну частину планети та перетворила квітучу місцевість на зону відчуження. Через тридцять років після катастрофи 26 квітня було проголошена ООН Міжнародним днем пам’яті Чорнобиля, а в Україні цей день почали відзначати значно раніше. Він є нагадуванням про те, якою небезпечною може бути атомна енергетика, про героїзм ліквідаторів аварії та про довгострокові наслідки цієї події для людей і довкілля.

Аварія на Чорнобильській АЕС, яка трапилася 26 квітня 1986 року, стала однією із найтрагічніших сторінок нашої історії. Наслідки катастрофи торкнулися не лише України, а й значної частини Європи

Минуло 38 років, а Чорнобильська аварія все одно непокоїть людей. Вона стала для нас уроком, за який заплачено дуже високу ціну. Нехай же це лихо не повториться ніколи, а пам’ять про героїв Чорнобиля вічно житиме в наших серцях.

 Відео

четвер, 25 квітня 2024 р.

Міжнародний День ДНК

 

Щорічно 25 квітня в різних країнах світу відзначається незвичайне свято –  Міжнародний День ДНК (DNA Day), на знак визнання важливості генетики і наукових досягнень, зроблених в цій області. Така дата була обрана на згадку про те, що 25 квітня 1953 року в журналі Nature вчені Джеймс Уотсон і Френсіс Крік спільно з Морісом Вілкінсом і Розалінд Франклін опублікували результати дослідження структури молекули ДНК.

що таке днк



понеділок, 22 квітня 2024 р.

22 квітня - Всесвітній день Матері-Землі

 

    Час рятувати нашу планету!
    Саме тким є вислів до дня Матері-Землі, який відзначають сьогодні. Адже ставлення людини до планети є виключно споживацьким. Зокрема:
    * Щороку ми видобуваємо із Землі приблизно 65 млрд тонн викопних енергоресурсів, мінералів, металів і біомаси.
    * Планета вже втратила 80% своїх лісів, і ми продовжуємо втрачати їх зі швидкістю понад 300 км2 на день
    * 1 млн із приблизно 8 млн видів рослин і тварин у світі перебувають під загрозою зникнення.
    * На дні Світового океану лежить щонайменше 14 млн тонн пластіку. Крім того, в океані плаває сміттєвий острів, розміром з Індію, Європу та Мексику разом узяті.
    * Загалом ми використовуємо 50% більше природних ресурсів, ніж може забезпечити Земля. Враховуючи сучасний рівень населення, нам потрібно 1,5 Землі, яких у нас немає.

неділя, 21 квітня 2024 р.

JUNIOR EXPO 2024 - Ярмарок молодіжного підприємництва

 

    20.04.2024 р. у парку ім.Т.Шевченка, відбувся JUNIOR EXPO 2024 - Ярмарок молодіжного підприємництва.

    JUNIOR EXPO 2024 - це навчальний захід, який організовується в рамках співпраці з закладами професійно-технічної освіти. Його метою є створення для учнівських компаній торгівельного майданчика, де вони зможуть презентувати власну продукцію та послуги, розроблені в рамках навчальної програми з підприємництва "Компанія" від Junior Achievement.

Серед компаній, які представляли свою продукцію була і компанія "Еcohronoo" Чернівецького вищого професійного училища радіоелектроніки. 



четвер, 18 квітня 2024 р.

Підвищення кваліфікації

           17 квітня 2024 року пройшла підвищення кваліфікації за видом "вебінар" на тему: «Сучасний урок біології. Використання візуальних та цифрових методів для підвищення ефективності навчання».

            

вівторок, 16 квітня 2024 р.

15 квітня - Міжнародний день екологічних знань

               


 

            Міжнародний день екологічних знань відзначається світовою спільнотою щороку 15 квітня. Організатори цього свята ставлять собі за мету поширення екологічних знань планетою. В цей день фахівці цієї галузі та люди, небайдужі до екологічного стану нашої планети, інформують громадськість про те, що відбувається у галузі екологічної безпеки як у межах конкретної країни, так і загалом у світі.






середа, 10 квітня 2024 р.

Підвищення кваліфікації

                    10 квітня 2024 року пройшла підвищення кваліфікації за видом "вебінар" на тему: "Ефективний урок хімії. Використання цифрових методів і прийомів під час навчання" на якому обговорювалося:

використання інтерактивних завдань на платформах Kahoot та Quizizz, вебквести на уроках хімії; 

субота, 6 квітня 2024 р.

7 квітня - Всесвітній день здоров'я

 

«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.

7 квітня кожного року відзначається Всесвітній день здоров’я. Свято заснували у 1950 році. Дата святкування обрана на честь прийняття Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я у 1948 році.

Метою Всесвітнього дня здоров’я є наголошення на важливості здоров’я в нашому житті, залучення людства до вирішення фізичних й ментальних проблем, підвищення поінформованості про різноманітні захворювання, надання рекомендацій щодо поліпшення самопочуття і стану здоров’я, переконання до здорового способу життя.

Всесвітній день здоров’я має на меті привернути увагу світової спільноти до важливих проблем охорони здоров’я, з якими стикається людство.

КРОКИ ДЛЯ ТУРБОТИ ПРО ЗДОРОВʼЯ

понеділок, 1 квітня 2024 р.

Чисте довкілля

 

На сьогодні забруднення навколишнього середовища досягло критичної точки і ми все частіше чуємо слова «забруднення навколишнього середовища», «забруднення довкілля». Ми вже стали звикати до цих слів і продовжуємо свою бездіяльність.

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), у 2007 році вперше зображено вплив шкідливих факторів навколишнього середовища на конкретні хвороби та травми.

В доповіді ВООЗ “Профілактика хвороб за допомогою навколишнього середовища – оцінка тяжкості хвороб, викликаних навколишнім середовищем” зазначається, що 24% всіх хвороб у світі виникають та розвиваються через погані умови навколишнього середовища. Причому у дітей з цим пов’язано 33% всіх випадків захворювань!

Основні джерела забруднення довкілля:

Чому вогонь не просто горить?

 🔥Магія хімічних реакцій: чому вогонь не просто горить?      У сучасних умовах вимкнення світла це дуже актуальна тема, оскільки зараз люди...