День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи проводиться щорічно 26 квітня на річницю трагедії.
середа, 26 квітня 2023 р.
День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи
понеділок, 24 квітня 2023 р.
Чорнобильська катастрофа – екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території України. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
пʼятниця, 21 квітня 2023 р.
Міжнародний день Матері-Землі
22 квітня уся світова спільнота відзначає Міжнародний день Матері-Землі.
І дійсно, Земля є нашою Матінкою та Годувальницею. Це спільний дім для всього людства, у якому створені дивовижні умови, що дозволяють людям отримувати радість та насолоду від життя. У той самий час відношення людини до Землі, як до свого помешкання, є тільки споживацьким. Не всі усвідомлюють той факт, наскільки сильно кожен з нас впливає на стан планети. Питання тільки в тому, яким є цей вплив: позитивним чи негативним? Ця дата дозволяє кожному поставити собі це питання, а також задуматися над тим, що хорошого я можу зробити для свого дому, для своєї матінки.
понеділок, 17 квітня 2023 р.
17 КВІТНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ КАВИ (ДЕНЬ ЕСПРЕСО)
Саме цього дня італійський винахідник Ачиль Гаджіа отримав патент на створененя кавоварок, які стали готувати смачну каву, в тому числі й еспресо.
А загалом каві стільки років, скільки й людському бажанню отримати насолоду від життя.☕🥰
Колись давно саме після гарячої кави в дерев’яному горнятку ефіопські предки народів Оромо радісно усміхалися новому дню.
Енергію кави додавали в своє життя й древні мешканці Єгипту та Ємену.
Славили сонце і каву надалі й жителі Близького та Середнього Сходу.
Згодом кава поширилась у Європі, Індонезії та Америці, а шурхіт кавових зерен бентежив уяву й людські серця.
До просування кави в Європі, кажуть, доклалися українці. Зокрема, козак Юрій Кульчицький зі Львівщини, який двічі врятував Європу. Вперше - коли привіз із Туреччини до Європи каву й фактично її розбудив, подарувавши таким чином неймовірне задоволення. А вдруге - коли врятував європейців від турецької навали, виступивши перемовником, який знав після багатьох років полону турецьку мову та звичаї. Зараз важко сказати, що саме було в цій історії першим, а що другим, але, схоже, рятувати Європу - то вже наша українська планида.
Були в історії кави й сумні часи, коли її забороняли, й люди шукали, як могли, їй замінник.
Німецький король Фрідріх Вільгельм у вересні 1777 року видав спеціальній указ, яким заборонив пити каву, і закликав людей пити пиво. Навіть заявив, що не може покластися на солдат, які вживають каву. Але піддані хотіли пити і каву, і пиво. Тоді король встановив ліцензію на обсмаження кави, що перетворило її автоматично на елітарний напій для багатіїв. Проте бідніші теж хотіли кави і шукали їй замінники: цикорій, ячмінь, кукукурудзу, пшеницю.
Наш фоторепортаж - з Музею кави у Празі, який показує звивистий і буремний шлях кави до нашого теперішнього горнятка задоволення.
Це й турецький автентичний посуд для пиття кави. І колишні мішки з-під кавових зерен, які пройшли свій кількасотлітній шлях. І печі для обсмажування зерен, і контейнери для зберігання, і млиночки для перемелювання зерен. Навіть є муляж екзотичної тварини, яка робила за допомогою ферментації найдефіцитнішу і найдорожчу каву в світі.
Історія кави непроста. Але хіба має щось вартісне в нашому світі просту історію?
Тож зі святом! І з можливостями насолодитись цим дивовижним напоєм!☕
пʼятниця, 14 квітня 2023 р.
Всеукраїнський День довкілля
Всеукраїнський День довкілля з 1999 року відзначають в Україні щорічно у третю суботу квітня, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98. Головна мета – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження навколишнього середовища.
Від початку війни, розпочатої росією в Україні, ще з 2014 року екосистеми нашої держави знаходяться під постійним деструктивним впливом, а з початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року зафіксовано більше 2317 фактів шкоди довкіллю.
четвер, 13 квітня 2023 р.
Міжнародний день подяки рослинам
Щорічно 13 квітня світ відзначає
Міжнародний день подяки рослинам (International Plant Appreciation Day).
Свято з’явилось на початку 21 століття.
Вплив рослин на нашу планету й на
організм людини загалом важко переоцінити. Вони з усією відповідальністю
поглинають вуглекислий газ та різні небезпечні летючі органічні сполуки, а
потім виділяють очищений кисень.
Безліч необхідних продуктів виготовляють
саме з рослин, без рослинної їжі раціон людини не може бути повноцінним, годі
вже й казати про травоїдних тварин. Окрім величезної користі, рослини дарують
людству естетичне задоволення від вирощування та милування ними. Адже квіти,
дерева, кущі позитивно впливають не тільки на фізичне, а й на психологічне
здоров’я.
Метою Міжнародного дня подяки рослинам є
привернення уваги суспільства до важливості рослин в нашому житті та залучення
до збереження природи.
https://daytoday.ua/
Чому вогонь не просто горить?
🔥Магія хімічних реакцій: чому вогонь не просто горить? У сучасних умовах вимкнення світла це дуже актуальна тема, оскільки зараз люди...
-
День вчителя біологіі відзначаємо (святкуємо!) обов'язково!! Це гарний привід говорити і діяти! Біологія - пріоритетна наука ...
-
Ще античні вчені знали, що все в природі складається з елементів. В історії нової хімії перший список елементів створив в 1789 ...
-
Ну ж бо, друже, відгадай, який народ найбільше від усіх на світі полюбляє яблука? Звичайно ж, британці. Саме вони вигадали для цих фрукті...