неділя, 15 грудня 2019 р.

Щороку 15 грудня відзначається Міжнародний день чаю


Ми п’ємо чай регулярно, але чи багато ми знаємо про цей напій? Розповідати про нього можна нескінченно.

1. До XVIII століття в Європі вважали, що зелений і чорний чай виробляють з різних рослин – китайські виробники приховували секрет їх вирощування. Але обидва сорти отримують з однієї і тієї ж рослини – Camellia Sinensis (камелія китайська).
2. Найдорожчим чаєм у світі вважається легендарний китайський чай Та Хун Пао, належить до виду улун (напівферментований). Для його виробництва листя збирають всього з 6 кущів, яким близько 350 років. Щорічно виробляють всього півкілограма цього незвичайного сорту.
3. Чайний пакетик винайшов постачальник з Нью-Йорка Томас Салліван. Він виявив, що доставка чаю в металевих банках дорого обходиться. 1904 року він почав продавати чай в паперових пакетах. Один з них клієнт Саллівана випадково впустив у воду і виявив, що виходить непоганий чай. Ця легенда, звісно ж, красива, але патент на пакетики з чаєм датований 1903 роком. Та й більшість поціновувачів чаю вважають, що винахід чаю в пакетиках погіршив смак і властивості напою.
4. Зелений чай містить на 50% більше вітаміну С, ніж звичайний чорний.
5.  Свіжозаварений чай чудово підходить для очищення дерев’яних меблів, підлог і дзеркал.
6. У Китаї перед вживанням чаю жінкам рекомендують стерти помаду з губ, щоб не зіпсувати смак напою.
7.  Найякісніший зелений чай практично весь виробляється в Китаї і Японії. Йому значно поступаються зелені чаї, вирощені на Цейлоні і в Індії.
8.   Щодня в світі випивається три мільярди чашок чаю.
9.  Коли чай тільки з’явився в Європі, на одному з королівських прийомів з чайного листя був приготований салат. Люди не знали, що чай потрібно заварювати. Також наприкінці XII століття у Франції популярною була порада про куріння чаю замість тютюну, а попіл використовували для відбілювання зубів.
10.  Гадати можна не тільки на каву. Знання про чайні таїнства називається тасеологія або тасеографія.


вівторок, 10 грудня 2019 р.

10 грудня - день Нобеля

 
День Нобеля - це щорічне вручення Нобелівської премії, яке проходить 10 грудня в Стокгольмі. Нобелівські премії користуються міжнародним визнанням як найпочесніша громадянська відзнака. Кожен лауреат отримує золоту медаль із зображенням Нобеля і диплом.
Нобелівські премії з фізики, хімії, фізіології або медицини, літератури та економіки вручає лауреатам його Величність Король Швеції на церемонії, що проходить у річницю смерті Альфреда Нобеля (в 1896 році в Сан-Ремо). Розмір грошової премії змінюється щорічно і становить приблизно 1 мільйон доларів. Нобелівські премії мають великий міжнародний престиж і, крім того, пропонують лауреатам значну економічну підтримку.

понеділок, 2 грудня 2019 р.

Акція до Дня боротьби зі СНІДом

    ❗  Щорічно 1 грудня світова спільнота відзначає День боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованимм людьми (з 2003р.). Епідемія ВІЛ-інфекції продовжує залишатися серйозною проблемою для України й на сьогоднішній день.
Тому, сьогоднішній ранок у Чернівецькому ВПУ радіоелектроніки розпочався з акції "Збережи своє життя! Захисти себе від ВІЛ". Організатори акції - соціальний педагог, Багрій Х. і викладач хімії, біології та екології, Урбанська І. проінформували здобувачів освіти про ВІЛ-інфекцію, наголосили на важливості збереження свого здоров'я адже, будь-яку, хворобу легше попередити,ніж лікувати. Під час акції, учнівській молоді також роздавали засоби контрацепції, з метою нагадати, що потрібно мати одного перевіреного партнера та захищені статеві стосунки.
Щоб ВІЛ-інфекція не захмарила ваше життя та не зруйнувала плани на майбутнє, будьте обережні та піклуйтеся про своє здоров'я 





Чому вогонь не просто горить?

 🔥Магія хімічних реакцій: чому вогонь не просто горить?      У сучасних умовах вимкнення світла це дуже актуальна тема, оскільки зараз люди...