середа, 31 жовтня 2018 р.

Сьогодні – Міжнародний день Чорного моря!

     Якщо хочете подивитись на життя у морських глибинах та посміхнутись – перегляньте це чудове відео!
     На них зображені 🐟🐠 підводні мешканці Чорного моря: собачка-сфінкс у домівці, камбала в окулярах, осетер в капелюсі! 🐚🦀 Бачили таке?
     Відео підготовлене в рамках проекту ЄС/ПРООН EMBLAS II. Підводні зйомки надані Інститутом морської біології НАНУ.


вівторок, 30 жовтня 2018 р.

Для свята гарний будь-який привід!


     Саме так 30 жовтня 2013 року вирішили засновники Дня карих очей.
  Хоч його поки немає в офіційному календарі, але це анітрохи не заважає обдаровувати карооких друзів компліментами, вітаннями, побажаннями й невеличкими дарунками. Вони трохи запальні і не здатні спокійно всидіти на одному місці і займатися одноманітними справами. Помічено, що кароокі жінки і чоловіки рідко прислухаються до порад інших, але відрізняються добротою і невмінням довго ображатися.

     Вважається, що до льодовикового періоду все людство мало карі очі. А потім поступово відбувалися мутації, і кольори стали різними.
     Карий є найпоширенішим кольором очей у світі, за винятком Балтійських країн. Він є результатом присутності великої кількості меланіну у райдужній оболонці, через що поглинається багато світла. У людей з дуже великою його концентрацією майже чорні очі. 
     Блакитний колір очей зустрічається частіше в північних регіонах, коричневий – у місцях з помірним кліматом, а чорний – у районі екватора. Як і відбитки пальців, райдужна оболонка має неповторну форму. За допомогою нових технологій це вже використовується при паспортному контролі на пропускних пунктах багатьох країн. 

    А ви знали, що пірати використовували пов’язку на очі, щоб швидко адаптувати зір до середовища над палубою і під нею. Таким чином одне око у них звикало і до яскравого світла, а інше – до тьмяного. 
    Друзі, сьогодні завдання: знайдіть інші цікаві факти про очі.

неділя, 21 жовтня 2018 р.

А Ви знали, що сьогодні за день???


Ну ж бо, друже, відгадай, який народ найбільше від усіх на світі полюбляє яблука? Звичайно ж, британці. Саме вони вигадали для цих фруктів особливе свято — День яблука.
Відзначають його ще з давніх-давен 21 жовтня або в найближчі до цього дня вихідні. Ідея Дня полягає в тому, що яблуко — це символ фізичного, культурного і генетичного різноманіття.
На центральних площах міст влаштовують ярмарки, де можна скуштувати найрізноманітніші сорти яблук та ще й обрати вподобаний саджанець, аби вирощувати плоди на своєму подвір’ї.
А що вже змагання азартні влаштовують на День Яблука! Чого тільки варта стрільба з лука по фруктах, або очищення їх від шкірки на швидкість. 

Найдовша яблучна шкірка занесена до Книги рекордів Гіннеса. Рекорд на найдовшу яблучну шкірку належить американці Кетті Велфер, яка чистила яблуко протягом 11 год. 30 хв і отримала шкірку довжиною 52 м 51 см. Рекорд встановлено 1976 року в Нью Йорку.
Юні ласунчики також знайдуть розваги до душі. На святі можна придбати оригінальні страви з яблук та дізнатися секрети їх приготування.
Англійці переконані, що яблуко — найкорисніше зі всіх фруктів. Недарма вони і приказку вигадали, що з’їдаючи по одному яблуку в день можна уникнути візитів до лікаря.
Найбільш поширеним фруктом в Україні є яблуко.

А Ти любиш яблука?
У яблуках містяться: вітаміни В, С, Е, РР, калій, кальцій, магній, йод, марганець і пектин, а також нікотинова кислота і піридоксин. Цей фрукт також є одним з найбільш легко засвоюваних джерел заліза, відзначають дієтологи. Стародавні мудреці говорили, що людина, яка з'їдає щодня по два яблука, ніколи не буде хворіти.

Користь яблук для здоров'я: що кажуть фахівці
- Зміцнюють стінки судин, підвищують їх еластичність і проникність; 
- Яблука вважаються природним антиоксидантом, тому регулярне їх вживання сприяє профілактиці вірусних і інфекційних захворювань;
- Речовини, що містяться в яблуках, мають здатність зв'язувати шкідливі і токсичні речовини і виводити їх з організму;
- Знижують ризик виникнення серцевих захворювань;
- Бор в складі допоможе уникнути остеопорозу;
- Усувають захворювання нервового характеру;
- Перешкоджають утворенню сечової кислоти і підсилюють розпад мурашиної, тому вони застосовуються для профілактики ревматизму, подагри, атеросклерозу, хронічних екзем та інших захворювань шкіри;
- Через вміст каротину, заліза, марганцю, калію і кальцію яблука рекомендують при кишкових інфекціях;
- Яблука незамінні при лікуванні недокрів'я завдяки великому вмісту в них заліза;
- Володіють легким сечогінним ефектом, зменшують засвоєння жирів;
- Допомагають при авітамінозі;
- В яблучних кісточках містяться біологічно активні речовини, вітаміни і ферменти, які запобігають виникненню раку;
- В шкірці яблук містяться як нерозчинні волокна, які виводять з крові надлишки холестерину, так і розчинні, які в свою чергу виводять холестерин з печінки.

вівторок, 16 жовтня 2018 р.

16 жовтня - Всесвітній день здорового харчування


Здорове, правильне харчування, є одним з найбільш значущих аспектів способу життя людини і факторів його здоров’я. Давня мудрість говорить: «Ми є те, що ми їмо».
Мета Всесвітнього дня здoрoвoгo харчування - залучення уваги громадськості до проблем харчування в сучасному суспільстві. Відзначається «Всесвітній день здoрoвoгo харчування » щорічно 16 жовтня.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 80 відсотків усіх захворювань пов’язані тією чи іншою мірою з харчуванням, а 40 відсотків з них пов’язані безпосередньо з фактором харчування людини.
Десять правил здорового харчування:

1. Прийміть за правило, їсти більше овочів і фруктів. При цьому кількість овочів має бути більше, ніж фруктів, так як фрукти містять велику кількість сахарози. Знижена кількість сахарози міститься в апельсинах, ананасах і грейпфрутах. Їх можна їсти в необмеженій кількості.
2. Відмовтеся від випічки, особливо свіжої, скоротіть кількість солодкого. При виборі тортів, зупиніться на варіанті з пониженим вмістом жирів і без масляних кремів.
3. Візьміть за правило їсти вранці кашу і пийте до 2-х літрів води в день. Найкраще для здорового харчування підійде мінеральна не газована вода. Вона поліпшить процеси травлення і дуже корисна для шкіри.
4. Виключіть зі свого раціону харчування алкоголь. Це не тільки висококалорійний продукт, але його вживання тягне за собою вживання величезної кількості закуски.
5. Урізати порції, замінюйте одні продукти схожими по калорійності, але менш шкідливими і калорійними. Наприклад, вершки — нежирним йогуртом, цукор — медом, цукерки — сухофруктами і так далі.
6. Візьміть за правило ходити в магазин на ситий шлунок і читати на упаковках калорійність купуючих вами продуктів.
7. Урізноманітніть своє харчування, винаходьте нові страви, не ставайте рабом одних і тих же продуктів, від цього погіршується самопочуття і настрій. Пам’ятайте, що все має робитися з задоволенням, інакше, навіщо братися за цю справу. Катувати себе не треба!
8. Зрідка дозволяйте собі трохи солодкого і мучного — того, що принесе вам більше задоволення. Заохочуйте себе за завзятість і силу волі, інакше здоровий спосіб життя і здорове харчування зокрема, вам швидко набридне.
9. Не їжте після 18-19 годин, а вечерю зробіть легким. Це найголовніше правило для здорового способу життя та підтримки оптимальної ваги. Це тільки на початку важко, але дуже скоро стане для вас природним.
10.                   Радійте життю і менше нервуйте. Слухайте приємну музику і зустрічайтеся з приємними вам людьми, робіть розслабляючий масаж і взагалі, любіть себе. Це теж дуже важлива складова здорового способу життя.

Оптимальне здорове харчування може сприяти не тільки поліпшенню вашого самопочуття, бадьорості, енергійності та активності, але також дозволить знизити ризики розвитку серйозних серцево-судинних захворювань, онкологічних, шлунково-кишкових та інших захворювань, значно погіршуючих якість вашого життя. Харчуйтеся правильно, не шкодуйте часу на приготування здорової свіжої їжі, відмовляйтеся від сурогатного швидкого харчування і ви істотно зміните своє життя на краще!


понеділок, 15 жовтня 2018 р.

15 жовтня - Всесвітній день миття рук

Організація Об’єднаних Націй і, зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосили 15 жовтня «Всесвітнім днем миття рук».

Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, миття рук рятує тисячі дитячих життів щодня. «Брудні руки» є однією з головних причин високої дитячої смертності в Азії та Африці. Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу та гострих респіраторних захворювань.
Не можна не помітити, що така проста гігієнічна процедура, як миття рук, здатна попередити не тільки зараження організму шкідливими вірусами та інфекціями, але і зробити життя людини більш комфортним, приємним і безпечним.

Генетика людини

Декілька зразків незвичайних мутацій. Генетика людини

цікаві фото

А чи знаєте ви, що таке хромосома?

Цікава наука як завжди, зробила гарне пояснення! 




четвер, 4 жовтня 2018 р.

4 жовтня - Всесвітній день тварин

         4 жовтня — прекрасний привід проявити любов до братів наших менших, адже саме в цей день відзначають Всесвітній день тварин. Це свято шанують не тільки представники природоохоронних організацій, а й просто звичайні люди, в житті яких тварини займають особливе місце.
        Вперше це свято відзначали в 1931 році, коли відповідне рішення про його заснування прийняли засідателі Міжнародного конгресу прихильників громадського руху з захисту природи. Цей захід відбувся у Флоренції.

       Заступником всіх тварин у католицизмі вважається Франциск Ассизький. Його пам'ять шанують 4 жовтня. Саме тому для святкування була обрана саме ця дата.

          У рамках відзначення Всесвітнього дня тварин 4 жовтня 2018 року в нашому учбовому закладі  був  проведенний урок   доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин».







       День тварин — це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно незамінними членами сім'ї.

середа, 3 жовтня 2018 р.

У Стокгольмі оголосили лауреатів Нобелівської премії з хімії


Лауреатами Нобелівської премії в галузі хімії оголошені американці Франсіс Арнольд і Джорж Сміт, а також вчений із Британії Ґреґорі Вінтер.
Дослідниця Арнольд отримає половину премії за вивчення еволюції ферментів, у той час як Сміт і Вінтер спільно отримають іншу половину нагороди за фагове відображення пептидів й антитіл.
Відкриття вчених у Нобелівському комітеті назвали «революцією за допомогою еволюції».

Френсіс Арнольд провела першу спрямовану еволюцію ферментів, які є білками, що каталізують хімічні реакції. Ферменти, що виробляються за допомогою спрямованої еволюції, використовуються для виробництва всього – від біопалива до фармацевтичних препаратів.
Джордж Сміт розробив метод, відомий як фаговий дисплей, де бактеріофаг (вірус, який заражає бактерії), може бути використаний для розвитку нових білків.
Сер Ґреґорі Вінтер використовував фаговий дисплей для виробництва нових фармацевтичних препаратів. Сьогодні методом фагового дисплею виробляються антитіла, які можуть нейтралізувати токсини, протидіяти аутоімунним захворюванням і вилікувати рак із метастазами.

Чому вогонь не просто горить?

 🔥Магія хімічних реакцій: чому вогонь не просто горить?      У сучасних умовах вимкнення світла це дуже актуальна тема, оскільки зараз люди...