неділя, 27 травня 2018 р.

27 травня - День хіміка

День хіміка


     В останню неділю травня своє професійне свято відзначають володарі колб та реактивів. День хіміка встановлений Указом Президента України № 219/940 від 07.05.1994.

     Хіміки — дуже творчі люди. Згадати хоча б Менделєєва. Мало того, що таблицю хімічних елементів він побачив уві сні, прямо як який-небудь поет. Так ще й винайшов найбільш творчу речовину: суміш ефіру з водою в 40-відсоткової пропорції.

     А якщо серйозно, то саме завдяки хімії людство вийшло з кам’яного віку в вік металів і тисячі інших матеріалів, що стали незамінними. На сьогодні людству відомо близько 10 млн хімічних сполук.

     Речовини, до яких доклали руку хіміки, оточують нас буквально всюди: косметика, паливо, засоби особистої гігієни, харчові добавки, ліки, різні барвники та багато іншого, без чого ми не уявляємо наше життя. Завдяки їм наша посуд сяє чистотою, зморшки на обличчі розгладжуються, а шкідливі комахи не набридають.

     У День хіміка вітають асистентів і лаборантів, вчених і студентів, практиків і теоретиків, всіх працівників хімічної та нафтохімічної промисловості. Нехай у них і на молекулярному рівні, і в найскладніших переплетіннях хімічних ланцюгів все буде стабільно.


вівторок, 15 травня 2018 р.

15 травня - Міжнародний день захисту клімату Землі

     


 Святкується у зв’язку з оголошенням метеорологами необхідності захисту клімату як ресурсу для добробуту нинішніх та прийдешніх поколінь, адже клімат, погода, природні катаклізми здійснюють суттєвий вплив на продовольчу, життєву, майнову безпеку, на водні ресурси, відпочинок та сталий розвиток усіх держав без винятку.

     Вперше явище підвищення концентрації парникових газів в атмосфері обговорювалося на світовому рівні в 1992 році — на Самміті Землі в Ріо-де-Жанейро. Представники понад 180 країн світу підписали Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату. Ця угода визначила загальні принципи дій держав, спрямовані на стабілізацію парникових газів в атмосфері на тому рівні, який не загрожує кліматичній системі Землі глобальним антропогенним впливом.

     Збереження клімату на Землі залежить від кожного жителя, зробити свій внесок легко, наприклад, рідше користуватися особистим авто, використовувати енергозберігаючі джерела освітлення, брати участь у висадженні нових зелених насаджень та зберігати ті, які ростуть тощо.
     Долучаймося до екологічних ініціатив, щоб жити стало краще вже сьогодні.

четвер, 10 травня 2018 р.

пʼятниця, 4 травня 2018 р.

Це цікаво!

     Добірка кращих онлайн-ресурсів, які підвищать зацікавленість вивчення біології в межах і поза межами шкільної програми та стануть помічниками у підготовці до ЗНО.

вівторок, 1 травня 2018 р.

ОНЛАЙН ТЕСТУВАННЯ З БІОЛОГІЇ (і не тільки)

Цікавий ресурс "ЗНО на шару".  
Онлайн тестування. Зручний інтерфейс. Серйозний підхід до підбору матеріалу. СПРОБУЙТЕ! Передбачає реєстрацію за бажанням, показує рейтинг.

Чому вогонь не просто горить?

 🔥Магія хімічних реакцій: чому вогонь не просто горить?      У сучасних умовах вимкнення світла це дуже актуальна тема, оскільки зараз люди...