вівторок, 22 листопада 2016 р.

субота, 12 листопада 2016 р.

Клітини людини – чи багато їх?

Людське тіло – це комплексна структура з багатьох клітин, стількох клітин, що в реальності їх не можливо вирахувати. Вчені оцінили їх кількість близько 75 трильйонів клітин в людському тілі плюс 750 трильйонів різних бактерій живе в кишках людини.

  • 10% вашої ваги тіла складається з бактерій.
  • Якщо Ви розтягнете кров’яні судини в одну нитку – вийде до 161 000 кілометрів, а це 4 оберти навколо екватора землі.
  • Цікаво, що найбільшою клітиною людського організму є жіноча яйцеклітина, а найменшою – чоловічий сперматозоїд! Потрібно приблизно 175 000 сперматозоїдів щоб досягти маси яйцеклітини.
  • 7-8% ваги нашого тіла складається з крові, а в середньому людське тіло має 5 літрів крові.
  • Кров складається з 25 трильйонів клітин.
  • Проста крапля крові людини має у собі 250 мільйонів клітин!
  • Червоні клітини крові становлять тільки 40-50%.
  • Червоні людські клітини живуть лише 120 днів, за які вони проходять 480 км по вашому тілу.
  • Крові потрібно 60 секунд для проходження повного циклу по всьому тілу. Це також означає, що кожну секунду 3 мільйони клітин вмирають і народжуються одночасно.

середа, 9 листопада 2016 р.

Всесвітній день науки за світ і розвиток

Наука заради миру та розвитку - таке гасло свята, присвяченого вченим та їх досягнень. В цей день звертається особлива увага на прагнення сучасної науки до прогресу суспільства. Заходи, приурочені до всесвітнього дня науки, проводяться в багатьох країнах світу, а початок був покладений на Всесвітній науковій конференції, коли ЮНЕСКО заснувала офіційне свято в 2001 році 

Цікаві факти про генетику

Всі ми дуже часто вживаємо це «страхітливе» слово — генетика. Оптимістично або навпаки, з песимізмом всередині, як зривається з вуст це слово — залежить від ряду факторів. Особливо, коли ми говоримо про дітей, майбутніх або справжніх, зовсім не важливо.

Адже, плануючи вагітність, ми не завжди маємо честь познайомитися з усіма родичами майбутнього щасливого батька, а з роками на поверхню можуть вийти самі несприятливі моменти життя.

Однак, крім усього іншого, якщо говорити про генетику, як про науку в цілому, тут можна знайти дуже багато чого цікавого, про що ми навіть не підозрювали. А, крім того, зрозуміти, наскільки ж все-таки наука пішла далеко вперед своїми можливостями і випробуваннями. Ось деякі цікаві факти про генетику.

1. Людський погляд на світ закладається ще в утробі матері. Буде він песимістом або оптимістом залежить не тільки від виховання за життя батьків і суспільства. У першу чергу тут грають роль нейроптіти Y, які знаходяться в «сірій речовині»; чим їх більше, тим позитивніше людина буде сприймати все навколишнє.

2. 21 рік тому в Америці на світ з’явилося немовля, досі є «унікальністю». Дівчинка- «крихітка», яку звуть Брук Грінберг не має у своєму «арсеналі» генетичного запасу нейронів, що відповідають за старіння. Просто ці гени відсутні як такі. На сьогоднішній день Брук майже така ж, як при народженні; її вага становить 7 кг, а зріст 76 см. Ні про який фізичний і розумовий розвиток тут навіть не йде речі. Дослідження її генів показали повну відсутність мутацій в генах організму Брук.

3. Так мало можна зустріти сьогодні людей з небесно-блакитними очима. Однак, ті, які все ж існують, в науці вважаються «родичами». А все завдяки мутації особливого гена людей, що жили на близькому сході; їх оболонка ока не виробляє в достатній кількості мелатоніна.

4. Для того, щоб бачити і розуміти, як приживляються стовбурові клітки при пересадці тканин, тайванські вчені провели експеримент. У 2006 році на світ з’явилися «диво» -свиня, яка світилася зеленим кольором у темноті.
Зеленим тому, що саме такий ген — зелений флуоресцентний білок, був введений в їх ДНК. Експеримент вдався на славу, поросята світилися повністю, а найголовніше, все їхні внутрішні органи були як на долоні.

5. Помилки природи проявляються у всьому. Так, в 2008 році на світ з’явилося кошеня, яке мало дві голови. І не просто два один від одного незалежні; на одній красивій пухнастій шиї був обрис двох пар очей, носа, рота, вух. Виглядало це, чесно кажучи, зовсім непрезентабельно. І, навіть, красиве пухнасте хутро не змогло приховати каліцтва генетики. І це те, за відмінним здоров’ям і всіх котячих повадок.

Що ще нового станеться в самій маловідомій науці як «генетика», поки невідомо. Ясно одне, через кілька десятків років, медики зможуть творити неймовірні чудеса з усім наявним людським генофондом

понеділок, 7 листопада 2016 р.

Цікаві факти про природу

• У Швейцарії в 1969 році випав чорний сніг, якраз на Різдво, а в 1955 році на Каліфорнію обрушився зелений снігопад


Температура типової блискавки може перевищувати 30,000 градусів за Цельсієм - це приблизно в 5 разів більше, ніж температура поверхні сонця




Сніг відбиває в космос до 90% сонячного світла. Більше жодне природне тіло не володіє такою відбивною здатністю.


Суша, вільна від снігу, відображає лише 10-20% світла



Недалеко від села Кергалан в Азербайджані є горюча вода. Від сірника вода спалахує блакитним полум'ям через метан


Фата Моргана або небесний міраж - рідкісне атмосферне явище, при якому на горизонті стають видні об'єкти, що знаходяться за горизонтом


За останні 300 років людиною знищено 66% всіх лісів Землі


четвер, 3 листопада 2016 р.

Цікаві факти про хімічні елементи



     Ще античні вчені знали, що все в природі складається з елементів. В історії нової хімії перший список елементів створив в 1789 році французький хімік Антуан Лоран Лавуазьє. Величезну роль у вивченні хімічних елементів зіграв і великий вчений Дмитро Іванович Менделєєв. Більше цікавого про сукупність атомів, з яких складається все у Всесвіті, розкажуть цікаві факти про хімічні елементи.
    1. Станом на 2015 рік науці відомо 118 хімічних елементів. 94 з них були виявлені в природі, а решта 24 дослідники отримали штучним шляхом синтезу. З цих 24 елементів ще не всі були визнані офіційно.
    2. Елементи з атомним номером вище, ніж у урану, називаються трансурановими. На даний момент існують тільки непрямі свідчення про них. Синтезом цих елементів (наприклад, унбіквадія, унбінілія, унігексія) займаються багато провідних вчених-хіміки.
99% маси земної оболонки доводиться на кисень, кремній, водень, алюміній, залізо, кальцій, натрій, калій, магній і титан. На всі інші елементи припадає менше 1%.
   3. У земній корі повністю відсутні всі елементи з періодичної системи, розташовані після плутонію.
    4. Ядро планети Земля в основному складається з нікелю і заліза.
  5. Найпоширеніший хімічний елемент в відомому нам Всесвіті — водень, якому трохи поступається гелій. Водень ще й найменший і легкий елемент.
   6. Самим рідкісним елементом в атмосфері є радон. При нормальних умовах він приймає форму безбарвного і радіоактивного газу. У рідкому і газоподібному стані радон світиться блакитним світлом, а в твердому і охолодженому стані спочатку стає жовтим, а потім — червоно-оранжевим.
    7. Найрідкісніший елемент, виявлений в природі, — радіоактивний астат. В шарі земної кори товщиною 1,6 км міститься тільки 70 мг астату.
    8. Літій — це дуже м’який і легкий лужний метал. Він має дуже високу температуру кипіння (+1340 ° C), а його щільність — найнижча серед усіх металів і в два рази менше щільності води. Металевий літій небезпечний, так як при попаданні на вологу шкіру або слизові викликає опіки.
  9. Хімічний елемент вуглець може приймати форму деревного вугілля, графіту або дорогоцінного алмаза.
  10. Фтор — це найсильніший окислювач. Цей блідо-жовтий газ дуже отруйний і наскільки активний, що запалює все, з чим стикається.
   11. Іони бору забарвлюють полум’я в зелений колір, а іони калію — у фіолетовий. Калій, як і фтор, є дуже реактивним елементом, наприклад, взаємодіючи з водою, він виділяє водень, який тут же запалюється.
  12. Золото є самим пластичним металом. Один грам золота можна розтягнути на 2,4 км, при цьому між перемістити іонами не відбудеться розриву зв’язків.
  13. Серед металів найбільшу температуру кипіння має вольфрам — +5847 ° C.
  14. Найнижчу температуру кипіння серед металів має ртуть — +356,73 ° C.

середа, 2 листопада 2016 р.

Цікаві факти про природний газ

   Природний газ ось уже приблизно півстоліття є абсолютно звичним елементом життя величезної кількості людей. Він допомагає готувати і розігрівати їжу, опалювати будинки (як централізовано, так і в індивідуальних котлах), служить сировиною для багатьох видів продукції хімічної промисловості. Але дивно, що про настільки поширену і корисну речовину знають так мало. Отже, представляємо цікаві факти про природний газ.
   1. Видобуток природного газу асоціюється з двадцятим століттям, коли простяглися величезні газопроводи, коли вони (а також величезні кораблі-газовози) стали забирати «блакитне паливо» з свердловин. Проте вже у другому столітті нашої ери, без жодних сучасних технологічних досягнень, добувався природний газ. Пальма першості тут належить, цілком передбачувано, древнім китайцям.
   2. Як не дивно, ті старовинні свердловини були пробурені ними в пошуках родовищ кухонної солі (точніше, підземних рідких розсолів). Замість металевих бурів використовували бамбукові стебла, на кінці зв’язок яких розміщували залізні свердла. Щоб викачати розчин назовні, його качали шкіряними клапанами (на манер ковальських міхів). Природний газ попався в ті ж труби випадково. Однак спритні буровики знайшли і йому застосування. Спочатку газ просто спалювали на місці, щоб він випаровув воду з соляного розчину. Надалі освоїли вміння транспортувати газ за тими ж трубами в оселі.
   3. Якщо ж брати не цілеспрямований видобуток, а просте використання виходів газу, то воно мало місце ще в першому столітті нашої ери, в стародавній Персії. Її цар розпорядився спорудити палацову кухню на тому місці, де газ просочувався назовні. Цей вчинок слід визнати розумним — цар чимало заощадив на дровах.
  4. Цікаві факти про природний газ є і в нашу епоху. Так, коли на початку 1970-х років в Туркменії бурили розвідувальну свердловину, була знайдена заповнена газом порожнина, яка відразу ж обрушилася разом з вишкою. Газ підпалили … і так він до сих пір і горить.
   5. Всі майже знають, що природний газ не має власного запаху. Щоб можна було легше розпізнавати його, додають спеціальні пахучі речовини. В Україні для цієї мети використовують меркаптани, що мають аромат часнику. Американці пішли іншим шляхом. Вони скористалися нюхом грифів, які дуже добре чують етилмеркаптан (так називається речовина, що утворюється при гнитті м’яса). Обхідники, помітивши кружляючих над магістральним газопроводом хижих птахів, відразу розуміють: десь поблизу стався витік природного газу.
   6. Масштаби використання природного газу досить великі. Так, найбільший танкер для його перевезення втричі довше футбольного поля, а загальна довжина всіх газопроводів тільки в Росії дорівнює двадцяти оборотам екватора.


Чому вогонь не просто горить?

 🔥Магія хімічних реакцій: чому вогонь не просто горить?      У сучасних умовах вимкнення світла це дуже актуальна тема, оскільки зараз люди...