вівторок, 13 грудня 2016 р.

ХІМІЯ  - ЦІКАВІ ФАКТИ

Хімія — всім знайомий шкільний предмет. Спостерігати за реакцією реагентів подобалося всім. Але мало кому відомі цікаві факти про хімію, про які ми розповімо в даній статті.

1. Сучасні пасажирські літаки під час девятичасового польоту використовують від 50 до 75 тонн кисню. Стільки ж цієї речовини виробляє 25000-50000 гектарів лісу в процесі фотосинтезу.
2. Один літр морської води містить 25 грамів солі.
3. Атоми водню настільки малі, що якщо їх в кількості 100 мільйонів розмістити в ланцюжок один за одним, вийде довжина лише в один сантиметр.
4. В одній тонні води Світового океану міститься 7 міліграмів золота. Загальна ж сума даного дорогоцінного металу в водах океанів становить 10 мільярдів тонн.
5. У людському організмі приблизно 65-75% води. Вона використовується системами органів для транспортування корисних речовин, регуляції температури і розчинення поживних сполук.
6. Цікаві факти про хімію стосуються нашої планети Земля. Приміром, за останніх 5 століть її маса збільшилася на цілий мільярд тонн. Таку вага додали космічні речовини.
7. Стінки мильного міхура — мабуть, самі тонкі матерії, яку людина здатна побачити неозброєним поглядом. Для прикладу, товщина цигаркового паперу або волоса в кілька тисяч разів товще.
8. Швидкість лопання мильного міхура складає 0.001 секунди. Швидкість ядерної реакції — 0.000 000 000 000 000 001 секунди.
9. Залізо, дуже твердий і міцний матеріал у звичайному його стані, стає газоподібним при температурі 5000 градусів Цельсія.
10. Всього за хвилину Сонце виробляє енергії більше, ніж наша планета витрачає за цілий рік. Але ми не використовуємо її повністю. 19% сонячної енергії поглинає атмосфера, 34% повертається в космос, а лише 47% доходить до Землі.
11. Як не дивно, але краще, ніж повітря звук проводить граніт. Так, якби між людьми була б гранітна стіна (суцільна), вони б чули звуки на відстані одного кілометра. У звичайному житті в подібних умовах звук поширюється лише на сто метрів.
12. Шведський вчений Карл Шеллі є рекордсменом за кількістю відкритих хімічних елементів. На його рахунку хлор, фтор, барій, вольфрам, кисень, марганець, молібден.
Друге місце розділили шведи Яком Берцеліус, Карл Монсандер, англієць Гемфрі Деві і француз Поль Лекок де Буабордан. Їм належить відкриття чверті всіх відомих сучасній науці елементів (тобто по 4 кожному).
13. Найбільший самородок з платини — так званий «Уральський гігант». Його вага становить 7 кілограмів і 860,5 грамів. Зберігається цей гігант в Алмазному фонді Московського Кремля.
14. 16 вересня з 1994 року — Міжнародний день охорони озонового шару, згідно з указом Генеральної асамблеї ООН.
15. Вуглекислий газ, який широко використовується для створення сучасних газованих напоїв, був відкритий англійським вченим Джозефом Прістлі ще в 1767 році. Тоді Прістлі зацікавили бульбашки, утворені при бродінні пива.
16. Танцюючий кальмар — так називається дивовижне блюдо в Японії. Нещодавно спійманого і убитого кальмара кладуть у миску з рисом і перед клієнтом поливають соєвим соусом. При взаємодії з натрієм, який міститься в соєвому соусі, нервові закінчення навіть убитого кальмара починають реагувати. В результаті такої хімічної реакції молюск починає «танцювати» прямо в тарілці.
17. Скатол — органічна сполука, яка відповідає за характерний запах фекалій. Цікавий той факт, що у великих дозах ця речовина має приємний квітковий аромат, яку використовують у харчовій промисловості та парфумерії.

вівторок, 6 грудня 2016 р.

Цікаві факти про ендорфіни

Сьогодні мало хто не чув про ендорфіни — речовини, які стали одними з так званих гормонів радості. Вони виробляються в головному мозку і володіють унікальними властивостями — можуть впливати на емоційний стан людини, зменшувати фізичну біль. Вважається, що їх дія в чомусь схоже з впливом наркотичних речовин. Цікаві факти про ендорфіни допоможуть дізнатися про них більше.


1. Вчені почали вивчати ендорфіни в 70-ті роки ХХ століття. Їх виявили в кровоносній системі, після чого дослідники намагалися з’ясувати їхнє походження і фактори, що впливають на зміну їх кількості.

2. Підвищення ендорфінів може привести до стану ейфорії, коли людина відчуває прилив життєвих сил і підняття настрою. Ще однією їх особливістю є зниження больового порогу, через що біль помітно зменшується.

3. Ця біологічна речовина міститься і в продуктах харчування, що стало причиною експериментів зі штучним підвищенням його рівня. Найбільше ендорфінів міститься в авокадо. Вважається, що якщо з’їдати по одному плоду вранці, можна підняти собі настрій на весь день.

4. Чимала кількість ендорфінів виробляється при з’їданні шоколаду. Саме з цієї причини деякі люди відчувають потребу в солодкому, коли у них починається депресія.


5. Ендорфіни у великій кількості виробляються в організмі людини під час поцілунку. Тому медики радять частіше висловлювати свої почуття таким способом. Після поцілунку багато хто відзначає у себе підвищення оптимізму. За словами дослідників, люди, які не зневажають поцілунками, менше схильні до стресу. До речі, обійми викликають подібний ефект.

6. Дивно, що ранкове потягування після сну викликає різке збільшення кількості ендорфінів. Для того щоб відчути бадьорість і радість, за словами медиків, необхідно потягуватися і розминати м’язи таким нехитрим способом.

7. Ендорфіни починають автоматично вироблятися, коли людина посміхається. Тому варто частіше посміхатися для підвищення настрою.

8. Не існує норми вмісту ендорфінів. У кожного вони виробляються індивідуально. Для зменшення їх кількості є причини — погані умови життя, хронічна втома, захворювання

неділя, 4 грудня 2016 р.


 5 грудня Всесвітній день грунтів



Грунт є справжньою живою системою, складається з 6 шарів, так званих горизонтів О, А, Е, В, С і Р. Вони діють як фільтр для підземних вод, здійснюють фільтрацію забруднюючих речовин. Відомо, що в жменці землі присутні більше мікроорганізмів, ніж людей на землі. Грунт складається з 45% мінеральних речовин, 25% води, 25% повітря і 5% органічної речовини, вона є ключовим елементом в циклі обороту вуглецю в природі. Вона допомагає нам в процесах пом’якшення та адаптації клімату, що змінюється.
У 2002 році Міжнародний союз ґрунтових наук прийняв резолюцію, де запропонувал святкувать 5 грудня, як Всесвітній день грунтів, щоб нагадувати про важливість ґрунтових ресурсів і тієї ролі, яку вони відіграють у збереженні екосистем і забезпечення зростання добробуту людини.
З ініціативи Таїланду і в рамках Глобального грунтового партнерства ФАО підтримала офіційне проголошення Всесвітнього дня грунтів в якості глобальної платформи по поширенню знань.
У червні 2013 року делегати Конференції ФАО одноголосно виступили на підтримку Всесвітнього дня грунтів і звернулися до Генеральної Асамблеї з проханням прийняти відповідну резолюцію на її 68-й сесії. У грудні 2013 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 грудня Всесвітнім днем грунтів (A / RES / 68/232).

вівторок, 22 листопада 2016 р.

субота, 12 листопада 2016 р.

Клітини людини – чи багато їх?

Людське тіло – це комплексна структура з багатьох клітин, стількох клітин, що в реальності їх не можливо вирахувати. Вчені оцінили їх кількість близько 75 трильйонів клітин в людському тілі плюс 750 трильйонів різних бактерій живе в кишках людини.

  • 10% вашої ваги тіла складається з бактерій.
  • Якщо Ви розтягнете кров’яні судини в одну нитку – вийде до 161 000 кілометрів, а це 4 оберти навколо екватора землі.
  • Цікаво, що найбільшою клітиною людського організму є жіноча яйцеклітина, а найменшою – чоловічий сперматозоїд! Потрібно приблизно 175 000 сперматозоїдів щоб досягти маси яйцеклітини.
  • 7-8% ваги нашого тіла складається з крові, а в середньому людське тіло має 5 літрів крові.
  • Кров складається з 25 трильйонів клітин.
  • Проста крапля крові людини має у собі 250 мільйонів клітин!
  • Червоні клітини крові становлять тільки 40-50%.
  • Червоні людські клітини живуть лише 120 днів, за які вони проходять 480 км по вашому тілу.
  • Крові потрібно 60 секунд для проходження повного циклу по всьому тілу. Це також означає, що кожну секунду 3 мільйони клітин вмирають і народжуються одночасно.

середа, 9 листопада 2016 р.

Всесвітній день науки за світ і розвиток

Наука заради миру та розвитку - таке гасло свята, присвяченого вченим та їх досягнень. В цей день звертається особлива увага на прагнення сучасної науки до прогресу суспільства. Заходи, приурочені до всесвітнього дня науки, проводяться в багатьох країнах світу, а початок був покладений на Всесвітній науковій конференції, коли ЮНЕСКО заснувала офіційне свято в 2001 році 

Цікаві факти про генетику

Всі ми дуже часто вживаємо це «страхітливе» слово — генетика. Оптимістично або навпаки, з песимізмом всередині, як зривається з вуст це слово — залежить від ряду факторів. Особливо, коли ми говоримо про дітей, майбутніх або справжніх, зовсім не важливо.

Адже, плануючи вагітність, ми не завжди маємо честь познайомитися з усіма родичами майбутнього щасливого батька, а з роками на поверхню можуть вийти самі несприятливі моменти життя.

Однак, крім усього іншого, якщо говорити про генетику, як про науку в цілому, тут можна знайти дуже багато чого цікавого, про що ми навіть не підозрювали. А, крім того, зрозуміти, наскільки ж все-таки наука пішла далеко вперед своїми можливостями і випробуваннями. Ось деякі цікаві факти про генетику.

1. Людський погляд на світ закладається ще в утробі матері. Буде він песимістом або оптимістом залежить не тільки від виховання за життя батьків і суспільства. У першу чергу тут грають роль нейроптіти Y, які знаходяться в «сірій речовині»; чим їх більше, тим позитивніше людина буде сприймати все навколишнє.

2. 21 рік тому в Америці на світ з’явилося немовля, досі є «унікальністю». Дівчинка- «крихітка», яку звуть Брук Грінберг не має у своєму «арсеналі» генетичного запасу нейронів, що відповідають за старіння. Просто ці гени відсутні як такі. На сьогоднішній день Брук майже така ж, як при народженні; її вага становить 7 кг, а зріст 76 см. Ні про який фізичний і розумовий розвиток тут навіть не йде речі. Дослідження її генів показали повну відсутність мутацій в генах організму Брук.

3. Так мало можна зустріти сьогодні людей з небесно-блакитними очима. Однак, ті, які все ж існують, в науці вважаються «родичами». А все завдяки мутації особливого гена людей, що жили на близькому сході; їх оболонка ока не виробляє в достатній кількості мелатоніна.

4. Для того, щоб бачити і розуміти, як приживляються стовбурові клітки при пересадці тканин, тайванські вчені провели експеримент. У 2006 році на світ з’явилися «диво» -свиня, яка світилася зеленим кольором у темноті.
Зеленим тому, що саме такий ген — зелений флуоресцентний білок, був введений в їх ДНК. Експеримент вдався на славу, поросята світилися повністю, а найголовніше, все їхні внутрішні органи були як на долоні.

5. Помилки природи проявляються у всьому. Так, в 2008 році на світ з’явилося кошеня, яке мало дві голови. І не просто два один від одного незалежні; на одній красивій пухнастій шиї був обрис двох пар очей, носа, рота, вух. Виглядало це, чесно кажучи, зовсім непрезентабельно. І, навіть, красиве пухнасте хутро не змогло приховати каліцтва генетики. І це те, за відмінним здоров’ям і всіх котячих повадок.

Що ще нового станеться в самій маловідомій науці як «генетика», поки невідомо. Ясно одне, через кілька десятків років, медики зможуть творити неймовірні чудеса з усім наявним людським генофондом

понеділок, 7 листопада 2016 р.

Цікаві факти про природу

• У Швейцарії в 1969 році випав чорний сніг, якраз на Різдво, а в 1955 році на Каліфорнію обрушився зелений снігопад


Температура типової блискавки може перевищувати 30,000 градусів за Цельсієм - це приблизно в 5 разів більше, ніж температура поверхні сонця




Сніг відбиває в космос до 90% сонячного світла. Більше жодне природне тіло не володіє такою відбивною здатністю.


Суша, вільна від снігу, відображає лише 10-20% світла



Недалеко від села Кергалан в Азербайджані є горюча вода. Від сірника вода спалахує блакитним полум'ям через метан


Фата Моргана або небесний міраж - рідкісне атмосферне явище, при якому на горизонті стають видні об'єкти, що знаходяться за горизонтом


За останні 300 років людиною знищено 66% всіх лісів Землі


четвер, 3 листопада 2016 р.

Цікаві факти про хімічні елементи



     Ще античні вчені знали, що все в природі складається з елементів. В історії нової хімії перший список елементів створив в 1789 році французький хімік Антуан Лоран Лавуазьє. Величезну роль у вивченні хімічних елементів зіграв і великий вчений Дмитро Іванович Менделєєв. Більше цікавого про сукупність атомів, з яких складається все у Всесвіті, розкажуть цікаві факти про хімічні елементи.
    1. Станом на 2015 рік науці відомо 118 хімічних елементів. 94 з них були виявлені в природі, а решта 24 дослідники отримали штучним шляхом синтезу. З цих 24 елементів ще не всі були визнані офіційно.
    2. Елементи з атомним номером вище, ніж у урану, називаються трансурановими. На даний момент існують тільки непрямі свідчення про них. Синтезом цих елементів (наприклад, унбіквадія, унбінілія, унігексія) займаються багато провідних вчених-хіміки.
99% маси земної оболонки доводиться на кисень, кремній, водень, алюміній, залізо, кальцій, натрій, калій, магній і титан. На всі інші елементи припадає менше 1%.
   3. У земній корі повністю відсутні всі елементи з періодичної системи, розташовані після плутонію.
    4. Ядро планети Земля в основному складається з нікелю і заліза.
  5. Найпоширеніший хімічний елемент в відомому нам Всесвіті — водень, якому трохи поступається гелій. Водень ще й найменший і легкий елемент.
   6. Самим рідкісним елементом в атмосфері є радон. При нормальних умовах він приймає форму безбарвного і радіоактивного газу. У рідкому і газоподібному стані радон світиться блакитним світлом, а в твердому і охолодженому стані спочатку стає жовтим, а потім — червоно-оранжевим.
    7. Найрідкісніший елемент, виявлений в природі, — радіоактивний астат. В шарі земної кори товщиною 1,6 км міститься тільки 70 мг астату.
    8. Літій — це дуже м’який і легкий лужний метал. Він має дуже високу температуру кипіння (+1340 ° C), а його щільність — найнижча серед усіх металів і в два рази менше щільності води. Металевий літій небезпечний, так як при попаданні на вологу шкіру або слизові викликає опіки.
  9. Хімічний елемент вуглець може приймати форму деревного вугілля, графіту або дорогоцінного алмаза.
  10. Фтор — це найсильніший окислювач. Цей блідо-жовтий газ дуже отруйний і наскільки активний, що запалює все, з чим стикається.
   11. Іони бору забарвлюють полум’я в зелений колір, а іони калію — у фіолетовий. Калій, як і фтор, є дуже реактивним елементом, наприклад, взаємодіючи з водою, він виділяє водень, який тут же запалюється.
  12. Золото є самим пластичним металом. Один грам золота можна розтягнути на 2,4 км, при цьому між перемістити іонами не відбудеться розриву зв’язків.
  13. Серед металів найбільшу температуру кипіння має вольфрам — +5847 ° C.
  14. Найнижчу температуру кипіння серед металів має ртуть — +356,73 ° C.

середа, 2 листопада 2016 р.

Цікаві факти про природний газ

   Природний газ ось уже приблизно півстоліття є абсолютно звичним елементом життя величезної кількості людей. Він допомагає готувати і розігрівати їжу, опалювати будинки (як централізовано, так і в індивідуальних котлах), служить сировиною для багатьох видів продукції хімічної промисловості. Але дивно, що про настільки поширену і корисну речовину знають так мало. Отже, представляємо цікаві факти про природний газ.
   1. Видобуток природного газу асоціюється з двадцятим століттям, коли простяглися величезні газопроводи, коли вони (а також величезні кораблі-газовози) стали забирати «блакитне паливо» з свердловин. Проте вже у другому столітті нашої ери, без жодних сучасних технологічних досягнень, добувався природний газ. Пальма першості тут належить, цілком передбачувано, древнім китайцям.
   2. Як не дивно, ті старовинні свердловини були пробурені ними в пошуках родовищ кухонної солі (точніше, підземних рідких розсолів). Замість металевих бурів використовували бамбукові стебла, на кінці зв’язок яких розміщували залізні свердла. Щоб викачати розчин назовні, його качали шкіряними клапанами (на манер ковальських міхів). Природний газ попався в ті ж труби випадково. Однак спритні буровики знайшли і йому застосування. Спочатку газ просто спалювали на місці, щоб він випаровув воду з соляного розчину. Надалі освоїли вміння транспортувати газ за тими ж трубами в оселі.
   3. Якщо ж брати не цілеспрямований видобуток, а просте використання виходів газу, то воно мало місце ще в першому столітті нашої ери, в стародавній Персії. Її цар розпорядився спорудити палацову кухню на тому місці, де газ просочувався назовні. Цей вчинок слід визнати розумним — цар чимало заощадив на дровах.
  4. Цікаві факти про природний газ є і в нашу епоху. Так, коли на початку 1970-х років в Туркменії бурили розвідувальну свердловину, була знайдена заповнена газом порожнина, яка відразу ж обрушилася разом з вишкою. Газ підпалили … і так він до сих пір і горить.
   5. Всі майже знають, що природний газ не має власного запаху. Щоб можна було легше розпізнавати його, додають спеціальні пахучі речовини. В Україні для цієї мети використовують меркаптани, що мають аромат часнику. Американці пішли іншим шляхом. Вони скористалися нюхом грифів, які дуже добре чують етилмеркаптан (так називається речовина, що утворюється при гнитті м’яса). Обхідники, помітивши кружляючих над магістральним газопроводом хижих птахів, відразу розуміють: десь поблизу стався витік природного газу.
   6. Масштаби використання природного газу досить великі. Так, найбільший танкер для його перевезення втричі довше футбольного поля, а загальна довжина всіх газопроводів тільки в Росії дорівнює двадцяти оборотам екватора.


середа, 19 жовтня 2016 р.



Біологічні цікавинки


  1.  В іспанському місті Більбао збирається чимало вболівальників на чемпіонат країни серед… равликів, які змагаються у “швидкісному повзанні з вантажем“. 
  2. З серйозною проблемою зіткнулися працівники китайського зоопарку. Поразки у любовних іграх перетворили чарівну й спокійну шимпанзе Фейлі на агресора. Вона курить цигарки і плюється у відвідувачів. За словами директора зоопарку, своєю поведінкою шимпанзе наслідує відвідувачів. Причина трансформації поведінки тварини криється у її самотності, бо, маючи такий характер, вона не може знайти собі друга.
  3. Відома звичка пінгвінів невідривно слідкувати за літаками у небі наштовхує на думку, що вони таким чином піддають свою рівновагу небезпеці, ризикуючи впасти на спину. Так це чи ні, намагалися довести американські зоологи. Вони дійшли висновку, що єдине, на що літаки провокують пінгвінів, – це відвертають увагу татусів-пінгвінів від висиджування яєць. 
  4. У тропічних лісах Центральної Америки біологи зробили відкриття: вони знайшли нову тварину з класу павукоподібних. Ця істота, обороняючись, використовує оцтову кислоту.
  5. А у Китаї, нібито, знайдено невідомий науці вид жаби з бородою. Вона живе у гірських річках на висоті 2400 метрів. Ці жаби менші за звичайних, їхня шкіра без бородавок. Бороду мають тільки самці, у самок на язиці жовті плямки. Після спарювання борода у самців відвалюється, а плямки у самок зникають.
  6. Шкаралупа страусових яєць настільки товста й міцна, що на ній може сміливо стояти людина. Такий незвичайний експеримент демонструють туристам на страусових фермах Африки. Цікаво, що гніздо –звичайну ямку – споруджує самець, а яйця в нього кладуть декілька самок. 
  7. Найбільші тигри належать до амурського або уссурійського підвиду. Довжина їхнього тіла сягає 280 сантиметрів, не враховуючи довжини хвоста (70-80 сантиметрів). Маса дорослого самця сягає 320 кілограмів. За таких розмірів уссурійський тигр є найбільшим звіром серед котячих. 
  8. Лише серед тигрів бенгальського підвиду трапляються особини з білим кольором основного фону забарвлення. Тобто вони мають чорні смуги на білому тлі, як зебри. 

пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.

Приміть щирі вітання зі святами – Днем захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці! Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь, давню історичну традицію, а тому особливо шануються українцями.
Пресвята Богородиця вважалася покровителькою і заступницею славного війська козацького та всього українського люду. І сьогодні ми звертаємось до Матері Божої з проханням про мир, добро благополуччя, про гідне і щасливе майбутнє нашого народу. Аби на людей зійшла благодать, а душі наповнилися любов’ю, щирістю і всепрощенням.
Сердечно бажаю вам щастя, радості, добра та наснаги на успішні починання на користь Вітчизні. Нехай єднає нас незгасне світло віри і допомагає високе покровительство Пресвятої Богородиці.

середа, 12 жовтня 2016 р.

 12 жовтня
 Міжнародний день пo зменшенню небезпеки стихійних лих
Всесвітній день боротьби з артритом

вівторок, 11 жовтня 2016 р.

Біологічні цікавинки


  1. Невелика риба-куля має цікаву властивість. У мить небезпеки, коли до неї наближається хижак, вона набирає велику кількість води – утричі більшу за свій об’єм – і, роздуваючись, перетворюється на величезну колючу кулю.
  2. У восьминога й кальмара щупальці замінюють ноги. Розташовані вони на голові, завдяки чому морських істот називають головоногими.
  3. Велетенські розміри мають представники осетрових. На Каспії траплялись риби масою у тонну. Осетри бувають до 3 метрів завдовжки і масою 280 кілограмів.
  4. Найбільша сучасна тварина – блакитний кит. Довжина цього велетня – 33 метри. А важить він більше, ніж п’ятдесят слонів – 150 тонн. Серце блакитного кита скорочується дев’ять разів на хвилину.
  5. У морі мешкають електричні скати. Своєю електричною зброєю вони користуються у мить небезпеки. А людину ударом електричного струму можуть навіть “звалити з ніг”.
  6. Людина хоч і “цар природи”, але не така швидка, сильна та прудка порівняюно з іншими мешканцями нашої планети. Наприклад, стаєр пробігає за годину понад 21 кілометр, лев та зебра здатні подолати за цей час 65 кілометрів. Дикий осел – 50-55, жирафа – 45-50. Антилопа, олень, кінь і навіть собака без особливого напруження обганяють будь-якого бігуна.
  7. Якби людина мала такі здібності, як звичайний коник, вона б легко перескакувала через триповерховий будинок, а футбольне поле подолала б потрійним стрибком.

понеділок, 10 жовтня 2016 р.

Органічна хімія: цікаві факти

«Живе» блюдо

Перший цікавий факт про хімію стосується незвичайної їжі. Одна з відомих страв японської кухні – «Одори Дону» – «Танцюючий кальмар». Багатьох шокує вигляд кальмара в тарілці з щупальцями що рухаються. Але не варто переживати, він не страждає і давно нічого не відчуває. Підготовленого кальмара поміщають в чашу з рисом і перед подачею поливають соєвим соусом. Щупальця кальмара починають скорочуватися. Це відбувається через особливість будови нервових волокон, які на деякий час після смерті тварини вступають в реакцію з іонами натрію, що містяться в соусі, змушуючи м'язи скорочуватися.

Полтергейст


Хімія можє спростовувати містичні історії. Часто можна почути про старовинні будинки, які наповнені привидами. А вся справа в застарілій і погано працюючій системі опалення. Через витік чадного газу, що викликає отруєння, у мешканців будинку виникають головні болі, а також слухові і зорові галюцинації.

понеділок, 9 травня 2016 р.

Біологічні цікавинки (з матеріалів журналу)
Існує безліч цікавих фактів у світі, який нас оточує. 
При цьому більшість з них є нетривіальними, часто викликають подив, а за допомогою інших дуже легко виграти суперечку у опонентів. Тому ми познайомимо вас з найцікавішими фактами з біології.

ЦІКАВЕ ПРО РОСЛИН

А чи знали ви, що…
v  Існує близько 15 видів  грибів які світяться. Світло деяких з них таке сильне, що при ньому можна читати.
v   Морський кокос, що виростає на сейшельських островах може досягати 20 кг.
v  Найбільше яблуко важить 1849 грам , виростив його Хісато Івасаки, на своїй фермі в Хіросакі
v  Найбільше листя росте на пальмі рафія - 20 метрів завдовжки.
v  Картоплю розводили раніше в якості квітки і обробляли її на клумбах перед палацами.
v   Морква відома в якості їстівного коренеплоду протягом чотирьох тисяч років.
v   Якщо пожувати протягом трьох хвилин шматочок цибулі, він уб'є всі бактерії, що знаходяться в роті.
v  У лимоні міститься більше цукру , ніж в полуниці
v  У середньому , в одному гороховому стручку 8 горошин
v  Помело - найбільші цитрусові на планеті. Найбільші екземпляри досягають 25-30 см в діаметрі і важать до 10 кг
v  Існує гриб (ентомофтор), який може стріляти спорами, завдяки яким вбиває мух, комарів і інших комах
v  Існує рослина, яку називають квіткою сміху. Вона викликає безпричинний сміх на півгодини.
v  З середнього дерева можна виготовити 170 000 олівців.
v  Найсмердючіша у світі рослина - аморфофаллус, вона смердить гнилою рибою. Весь острів Суматра просякнутий цим запахом.

ЦІКАВЕ ПРО ТВАРИН
А чи знали ви, що…
v  З усіх тварин тільки кролики і папуги можуть дивитися назад, не повертаючи голови.
v  Висушені яйця (ікра) морської креветки можуть зберігатися роками, але як тільки потрапляють у воду, «вилуплюються» через кілька годин.
v  У павука 8 пар очей.
v  Кури не їдять в темряві.
v  У комарів є зуби. Під мікроскопом у них в роті видно 22 зуба.
v  Фламінго живуть дуже довге життя: до 80 років.
v  Щур може впасти з п'ятиповерхової будівлі без будь-яких ушкоджень.
v  Жирафи не мають голосових зв'язок.
v  На холоді комахи тремтять,  як і людина.
v  Новонароджений кенгуру може поміститися в чайній ложці.
v  Метелики не можуть літати під час землетрусу.
v  Акула може відчути краплю крові в 100 літрах води.
v  Відбиток носа кожної собаки унікальний.
v  Черепах можна відрізнити по голосу. Самці хрюкають , а самки шипять.
v  Устриці міняють стать залежно від того , яка стать зараз краще підходить для спарювання.
v Корова за день, виробляє газів у двісті разів більше, ніж людина.
v  Око страуса більше його мозку.
v  Австралійські гігантські дощові черв'яки досягають чотирьох метрів у довжину.
v  Колібрі не вміють ходити.
v  Свиня фізично не може дивитись вверх.

ЦІКАВЕ ПРО ЛЮДИНУ
А чи знали ви, що…
v   Більше 90 % рухів людини визначається несвідомими рефлексами
v   Нервовий імпульс з мозку рухається зі швидкістю 274 км на годину
v   Пара ніг має 50.000 потових залоз
v   Людина відвідує туалет приблизно 2500 разів на рік
v   Зубна емаль найтвердіша тканина , вироблена організмом людини
v   У новонароджених дітей кісток більше ( 300 ) , ніж у дорослих ( 206 ) Пізніше вони зростаються
v   У людському тілі близько 650 м'язів
v   За день ваш рот виробляє 1 літр слини
v   Під-час сну ви спалюєте більше калорій ніж коли дивитесь телевізор
v   Кожен день людина робить більше ніж 23 000 вдихів
v   Жінки моргають вдвічі частіше ніж чоловіки
v   Найбільшим органом людського тіла, є шкіра
v   В середньому людина за все життя витрачає 25 років на сон
v   Поцілунок протягом 1 хвилини спалює 26 калорій
v   Рани на язику загоюються найшвидше
v   Найменша кістка в людському тілі знаходиться у вусі
v   11% людей є лівшами


Чому вогонь не просто горить?

 🔥Магія хімічних реакцій: чому вогонь не просто горить?      У сучасних умовах вимкнення світла це дуже актуальна тема, оскільки зараз люди...