четвер, 26 вересня 2024 р.

Всесвітній день здоров’я довкілля

             26 вересня офіційно відзначають Всесвітній день здоров’я довкілля (World Environmental Health Day). Його почали відзначати в 2011 році в Індонезії. Під час першого святкування студенти виконали гімн свята, музику та слова до якого написали самі. 

Через рік цю подію почали відзначати в багатьох країнах Європи та Африки. Воно несло позитивний характер щодо чистоти довкілля. Люди самі виходили на прибирання парків, скверів, вулиць. З 2013 року до святкування приєднались США, Канада, Австралія, Азія та Великобританія.

Мета цієї події – розв’язання проблем із забрудненням навколишнього середовища та прийняття відповідних рішень.

    Ця проблема завжди є актуальною. Для покращення стану довкілля активісти звертаються за допомогою до громадськості. Кожен охочий може взяти участь, щоб покращити стан довкілля.

Роковини трагедії у Бабиному Яру

 


Напередодні пам’ятної дати – трагедії у Бабиному Яру, із здобувачами освіти групи 12 була проведена година спілкування.






Здобувачі освіти прослухали матеріали та переглянули відео на дану тематику.

   Відео

https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-dnya-pamyati-tragediyi-babynogo-yaru-2022

Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

    Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.


неділя, 22 вересня 2024 р.

Цей день в історії

 У цей день - 22 вересня 1791 року народився Майкл Фарадей - англійський фізик і хімік, основоположник вчення про електромагнітне поле, член Лондонського королівського товариства (1824). Він відіграв визначну роль у розвитку вчення про електромагнітні явища.

 

пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

В навчанні сила

    В навчані сила... 19 вересня 2024 року прослухала  онлайн всеукраїнський  вебінар на тему "Інтерактивні методи викладання хімії"від видавництва "Ранок". 

середа, 18 вересня 2024 р.

Екологічний квест

     18 вересня 2024 р. в Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки був проведений екологічний квест на тему "Довкілля - наш дім".

    В квесті взяли участь здобувачі освітніх послуг першого курсу груп № 12 та № 14.
    Екологічний квест – це надзвичайно корисна та цікава ініціатива, яка не лише підвищує свідомість щодо екологічних проблем, але й сприяє розвитку командного духу серед учасників.
    Під час гри команди вирішували логічні завдання, здійснювали пошук на місцевості, будували оптимальні маршрути переміщення, розвʼязували тестові завдання, кросворди, ребуси; складали пазли.
    І хоч перемогу здобула тільки одна група - №12, всі учасники змагань отримали нові знання, масу позитивних емоцій і великий заряд енергії.
    За сприяння учнівського профкому всі учасники отримали солодкі подарунки.









неділя, 15 вересня 2024 р.

День народження Грінпіс

 

15 вересня річницю свого заснування святкує «Грінпіс» – День народження Грінпіс (Greenpeace Day) – найвідоміша екологічна та природоохоронна організація у світі, яка не має відношення до урядів та влади. 



День працівників лісу

     


    Кожного року в третю неділю вересня в Україні відзначається День працівника лісу.

    Це свято присвячується усім захисникам природи та лісового господарства.

    Історія заснування Дня працівників лісу

    Вперше цей день почали святкувати в 1966 році. Масова вирубка дерев для будівництва нових будівель змусила місцеві органи запровадити спеціальні охоронні організації. Адже знищення лісу могло привести до глобальних проблем з екологією.

    Пізніше, в 1977 році, для розробки механізмів відновлення лісу та економного використання деревини було прийнято «лісове» законодавство. Професійні працівники лісництв зробили свій внесок, щоб зберегти природу. Для вшанування їх праці в 1980 році було затверджено свято «День працівника лісу».

    Цікаві факти

·             -  В Україні ліси займають близько 10 млн га, що становить майже 16% території країни.

·         -  Майже 50% українських лісів створено людськими руками. Тому вони потребують догляду та відновлення.

·             - Найбільш залісена територія – Карпати. 

 

пʼятниця, 13 вересня 2024 р.

Засідання методичного об`єднання викладачів біології та екології, хімії Чернівецької області

     12 вересня 2024 року відбулося засідання методичного об`єднання викладачів біології та екології, хімії Чернівецької області. Засідання відбулося в он-лайн форматі.



    Були надані головою об`єднання Данелюком Д.К. інструктивно-методичні рекоментації щодо викладання хімії та біології у 2024-2025  н.р.




 

    Викладач Сияла Ю.Ю., викладач біології та хімії ЧВКУ ДТЕУ надала поради щодо  вивчення цифрових технології у діяльності педагога (з досвіду участі у тренінгових компаніях НМЦ ПТО)




середа, 4 вересня 2024 р.

             4 вересня здобувачі освіти групи 12 разом з керівниками групи Сторощук Марією Дмитрівною, Штефано Петром Хараламбійовичем та класним керівником Урбанською Іриною Олегівною вшанували памʼять всіх захисників та захисниць, які віддали життя за Україну.     

            Вшанування відбулося на Алеї Слави біля флагштока в Чернівцях.

            Кожне фото - це памʼять…
            Згадаймо їх сьогодні.
Нехай ці імена бринять у ваші пам’яті,
адже це незмірно велика жертва за відновленням миру.
            Перемагає той, хто памʼятає!








Чому вогонь не просто горить?

 🔥Магія хімічних реакцій: чому вогонь не просто горить?      У сучасних умовах вимкнення світла це дуже актуальна тема, оскільки зараз люди...