Присвяти годину довкіллю України!
субота, 25 березня 2023 р.
четвер, 23 березня 2023 р.
Біологічний турнір
22 березня відповідно до плану місячника природничо-математичних дисциплін був проведений біологічний турнір серед здобувачів освіти 1 курсу.
Турнір складався із декількох етапів: були бліц-опитування, завдання пов'язані з українською мовою (підібрати прислів'я), географією (змінити літери в словах), символами тварин та рослин, вірно та швидко відповісти в конкурсі "вустами дитини".
За результатами турніру перше місце виборола команда учнів групи № 10, друге - учні групи № 15, третє - 16 група.
Здобувачі освіти були активні, ініціативні, позитивно налаштовані.
середа, 22 березня 2023 р.
22 березня - Всесвітній день водних ресурсів
Землю часто
називають «блакитною планетою», маючи на увазі її величезні водні простори.
Однак 97% з них — це морська вода, непридатна для вживання людьми. Хоч
частка прісної води в порівнянні з солоною є мізерною, саме вона життєво
необхідна нам для пиття, приготування їжі, санітарних потреб.
Через
зростання чисельності населення, розвиток виробництва, зміни клімату
спостерігається дефіцит прісної води, і вже чимало людей у світі відчули це на
собі. Щоб об’єднати міжнародні зусилля в боротьбі з водною кризою та спонукати
населення до більш ефективного використання води, ООН заснувала Всесвітній
день водних ресурсів.
Більше про цей день читайте за цим посиланням
вівторок, 21 березня 2023 р.
21 березня - Міжнародний день людини з синдромом Дауна
Напередодні 21 березня із здобувачами освіти нашого навчального закладу, а саме з учнями групи № 14, № 16 був проведений урок, який присвячений Міжнародному дню людини з синдромом Дауна.
Здобувачі освіти переглянули відео, прослухали інформацію стосовно фактів, міфів та стереотипів щодо Синдрому Дауна. Дізналися нових відомостей. Учням було запропоновано долучитися до флешмобу #Lotsoofsocks
Синдром Дауна — одна з найбільш поширених форм генетичної патології, пов’язана з присутністю додаткової хромосоми в клітинах людини. Ймовірність народження дитини з синдромом Дауна становить 1:600-800 новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків. Ризик народження дитини з синдромом Дауна збільшується з віком матері та, меншою мірою, але все-таки залежить і від віку батька. Одним із чинників ризику є також близькоспоріднені шлюби.
неділя, 19 березня 2023 р.
20 БЕРЕЗНЯ - ДЕНЬ ВЕСНЯНОГО РІВНОДЕННЯ
Добігає до свого завершення астрономічна зима, яка тривала з 22 грудня, і завершується із настанням весняного рівнодення. Цього року весняне рівнодення, а отже і початок астрономічної весни відбувається найпізніше за чотири роки - о 23:30, 20 березня. Це завжди відбувається у рік, який передує високосному (а 2023 рік саме такий). Вже у наступному 2024 році, який уже буде високосним, астрономічна весна розпочнеться на 18 годин раніше - на світанку 20 березня. Це відбувається через "зайву" - 29 лютого, яку ми добавляємо у свій календар кожні чотири роки. Однак як би там не було, весняне рівнодення завжди відбувається в межах 20 березня (за Київським часом), і ніколи не настає 21 березня, як прийнято вважати.
пʼятниця, 17 березня 2023 р.
18 березня - Всесвітній день переробки
Щороку Земля дає людству мільярди тонн природних ресурсів, але в недалекому майбутньому вони можуть закінчитися. Тому ми маємо задуматися над тим, що викидаємо на смітник. Різноманітні упаковки, використаний папір, пластик, скло та інші матеріали — якщо все це піддавати вторинній переробці, можна зберегти велику частину природних ресурсів для наступних поколінь.
Щоб підкреслити важливість цієї проблеми, виробити спільні міжнародні стандарти переробки, забезпечити майбутнє нашої планети, Бюро міжнародної переробки заснувало Всесвітній день переробки, який щорічно відзначається 18 березня.
пʼятниця, 3 березня 2023 р.
Всесвітній день дикої природи
Щороку 3 березня мешканці планети Земля святкують Всесвітній день дикої природи.
Вперше це молоде свято відзначили у 2013 році. З цього часу день регулярно нагадує нам про вразливість світу фауни та флори та нагальну потребу в його захисті.
середа, 1 березня 2023 р.
Коти чудово вміють залізати на високі
гілки дерев, проте зовсім не можуть повернутися з висоти на землю вниз головою.
Це пов’язано із будовою їхніх кігтів, які загорнуті трохи всередину. Таким
чином котам незручно чіплятися за кору, тому вони злазять з дерев задом, або ж
кличуть на допомогу рятувальників із драбиною.
У космос відправляли не тільки собак Білку та Стрілку, а й французьку кішку Фелісет. У 1963 році пухнаста улюблениця піднялася на висоту 210 кілометрів над верхнім шаром Землі. Кішка перебувала у космосі всього близько 15 хвилин, але ця подія зробила її національною героїнею Франції.
Чому вогонь не просто горить?
🔥Магія хімічних реакцій: чому вогонь не просто горить? У сучасних умовах вимкнення світла це дуже актуальна тема, оскільки зараз люди...
-
День вчителя біологіі відзначаємо (святкуємо!) обов'язково!! Це гарний привід говорити і діяти! Біологія - пріоритетна наука ...
-
Ще античні вчені знали, що все в природі складається з елементів. В історії нової хімії перший список елементів створив в 1789 ...
-
Ну ж бо, друже, відгадай, який народ найбільше від усіх на світі полюбляє яблука? Звичайно ж, британці. Саме вони вигадали для цих фрукті...