субота, 13 червня 2020 р.

13 червня  — Міжнародний день поширення інформації про альбінізм. День був заснований Генеральною асамблеєю ООН в 2014 році.

🌕 Альбінізм  — це порушення розвитку, що полягає у відсутності пігменту меланіну, який додає забарвлення шкірі, волоссю і райдужній оболонці ока. Можлива повна або часткова відсутність пігментації.
Недолік меланіну у людей з альбінізмом зазвичай призводить до проблем із зором: короткозорість, далекозорість, астигматизм, ністагм, світлобоязнь і т.д. Крім того, у них може бути тонка, суха шкіра, крихкі кістки і непереносимість сонячного світла.

🌕 Завдання Міжнародного дня — це підвищення обізнаності громадськості про альбінізм, розвінчання поширених стереотипів, пов'язаних з цим порушенням розвитку, а також боротьба з дискримінацією людей з альбінізмом.

🌕 Альбінізм є рідкісною, не заразною, генетично успадкованою відмінністю, яка проявляється при народженні. Він зустрічається у осіб обох статей незалежно від етнічної приналежності і у всіх країнах світу.

🌕 Люди з альбінізмом стикаються з численними формами дискримінації у світі. Альбінізм досі неправильно розуміють як в соціальному плані, так і в медичному. Нерідко зовнішній вигляд людей, які мають альбінізм, стає об'єктом глузувань, помилкових уявлень і міфів, сформованих під впливом забобонів.

🌕 Є два основних види альбінізму (в залежності від того, які гени виявилися мутованими).  Повна депигментація — це відсутність меланіну у волоссі, шкірі, очах. Часткова зачіпає тільки очі. Рідше зустрічаються форми, коли пігмент виробляється лише на певних ділянках тіла або, навпаки, відсутній тільки в конкретних місцях.

Інклюзія — це здатність сприймати світ різним. Незалежно від кольору шкіри, розумових здібностей, зовнішнього вигляду, наявності порушення розвитку або будь-якої форми інвалідності людини, яка знаходиться поруч.
      Дякую за інформацію суспільній організації Бачити серцем

понеділок, 8 червня 2020 р.

 ШАНОВНІ УЧНІ!
Оновлений матеріал для опрацювання з 09.06.2020 р.  по 13.06.2020 р.


Біологія

1 курс, група 10, 15, 16

(підручник біологія, 10 клас Шаламов Р., Носов Г.)

підручник


§ 41 Запліднення



Опрацювати параграф, оформити конспект

четвер, 4 червня 2020 р.

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища (День еколога)

   5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Саме  у  1972 році у Стокґольмі, на конференції ООН з довкілля, делегації Японії та Сенегалу запропонували щорічно відзначати цей день, щоб привернути увагу людства до проблем використання природних ресурсів планети.

         Приводом до проведення всесвітньої акції стало звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу, попереджаючи людство про небезпеку, що загрожує довкіллю та людям у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.  "Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами", - йшлося у зверненні.

        Програмний документ «Порядок денний на ХХІ століття»,  спрямований на досягнення захисту та збереження навколишнього середовища та розвитку здорової економіки, прийняли  179 країн світу.

         Цей день  5 червня став професійним святом екологів України.
         Підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом не лише посилило економічні інтеграційні процеси, а й стало насамперед юридичним підґрунтям євроінтеграції у природоохоронній галузі. 

        Зокрема, співробітництво між Україною та ЄС має на меті:
• збереження, захист, поліпшення і відтворення якості навколишнього середовища;
• захист громадського здоров’я;
• розсудливе та раціональне використання природних ресурсів;
• заохочення заходів на міжнародному рівні, спрямованих на розв’язання регіональних і глобальних проблем навколишнього середовища.

      Всесвітній день охорони навколишнього середовища відзначається як народне свято, з вуличними мітингами, парадами велосипедистів, «зеленими» концертами, акціями з висадження дерев, прибирання території тощо, до яких може долучитися кожен. Також чимало подій відбувається на політичному рівні. 

        З початку святкування в 1972 році жителі багатьох країн провели багатотисячні заходи щодо захисту навколишнього середовища,  і сьогодні цей День є можливістю для  кожного з нас проявити турботу про нашу планету.

         Адже це просто
• прибрати після себе  та сортувати сміття
• дотримуватись  вимог протипожежної безпеки
• не мити автотранспортні засоби біля водних об'єктів
• не забруднювати водойми
• турбуватися про тварин та оберігати їх
• брати участь в акціях з прибирання, висадження дерев тощо.

Чому вогонь не просто горить?

 🔥Магія хімічних реакцій: чому вогонь не просто горить?      У сучасних умовах вимкнення світла це дуже актуальна тема, оскільки зараз люди...